Archív krajských listů

Hejtmanka Jana Vildumetzová zamířila do Bochova

Hejtmanka v Bochově
​O projektu opravy silnice z Bochova do Kozlova, o převodu budovy nádraží do majetku města nebo o přemístění plánované křižovatky na D6, aby se město v budoucnu vyhnulo sílícímu provozu, diskutovali bochovští zastupitelé s hejtmankou Janou Vildumetzovou během její pracovní návštěvy města.

Na Chebsku byla potvrzena další dvě ohniska ptačí chřipky

Ptačí chřipka
​V Karlovarském kraji byla podle informací Státní veterinární správy potvrzena již tři ohniska ptačí chřipky. K Božíčanům nyní přibyla Poustka a Klest. V obou komerčních chovech je dohromady téměř 35 tisíc kusů drůbeže.

Kraje jsou zklamané. Vláda dala méně na opravy silnic

Opravy silnic
​Rozčarované a zklamané jsou kraje z přístupu vlády k financování opravy silnic II. a III. tříd. Kabinet Bohuslava Sobotky rozhodl, že na opravy půjdou do regionů tři milardy korun. Kraje sice finance vítají, čekaly však víc. Na základě dřívějšího vládního nařízení totiž musí zvýšit mzdy řidičů autobusů a premiér už před časem slíbil, že se na tom vláda bude podílet.
 

Výluka v Chodově zastaví provoz vlaků

Vlak
Z důvodu modernizace kolejiště, výstavby podchodu a nových nástupišť zahájila dnes Správa železniční dopravní cesty rozsáhlou výluku v železniční stanici Chodov. Výluka potrvá až do 19. června 2017. Provoz přes stanici Chodov a úseky do Nového Sedla a Nové Role budou zcela přerušeny.

Kraj bude dál pokračovat v jednání se zdravotníky

Sestry
​Se sestrami z nemocnic v kraji se během včerejšího jednání krajského zastupitelstva sešla hejtmanka Jana Vildumetzová. Ujistila je, že kromě 10 milionů korun, které zastupitelé schválili na mzdy zdravotníků, a desetiprocentního navýšení od března na základě nařízení vlády, bude kraj dál hledat cestu, jak zlepšit personální situaci jednotlivých oddělení.

Vedení kraje a Českých drah jednalo o železniční dopravě v regionu

Vlak
​Novinky v regionální železniční dopravě, obnova vozidlového parku i oprava tratí a výpravních budov se staly tématy pracovního setkání předsedy představenstva Českých drah Pavla Krtka s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou a s náměstkem hejtmanky pro oblast dopravy Martinem Hurajčíkem.

Karlovarský kraj převzal do správy Císařské lázně

Císařské lázně
​Zastupitelé Karlovarského kraje na svém včerejším zasedání schválili převzetí práv a závazků ze zrušeného zájmového sdružení právnických osob, které v uplynulých letech spravovalo Císařské lázně. Hlavní snahou kraje i nadále zůstává zahájit kompletní obnovu doposud chátrající národní kulturní památky. 

Kraj podpoří maraton zdravých a handicapovaných cyklistů

Handy cyklo maraton
​Karlovarským krajem povede opět trasa handy cyklo maratonu, benefiční jízdy, které se zúčastní zdraví i handicapovaná cyklisté. Zároveň se kraj zapojí do týdne sportu, prevence a integrace s podtitulem "S Cestou za snem okolo měst". Hejtmanka Jana VIldumetzová se na tom domluvila s organizátorem akcí a zástupcem spolku Cesta za snem Heřmanem Volfem s tím, že na těchto aktivitách by se mohly podílet i další kraje.

​Nejlepší koláče pečou učni ze Sokolova

Ocenění pekaři
​V Mladé Boleslavi se v minulém týdnu uskutečnily Cukrářské slavnosti Na Karmeli. Do akce, která patří k největším gastronomickým slavnostem v kraji, se zapojilo na 70 soutěžících. Své dovednosti zde předvedli i studenti ze Střední školy živnostenské Sokolov, kteří upekli nejlepší koláče.

Hledá se Žena regionu, nominujte své favoritky

Vítězka loňského ročníku
​Máte ve svém okolí nějakou výjimečnou ženu, která se obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Tak jí nominujte do regionálního kola soutěže Žena regionu. Své návrhy můžete zasílat do 1. března.
1 - 10 Next