Archív krajských listů

Kraj i město chtějí obnovu karlovarských Císařských lázní

Císařské lázně
​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek potvrdili shodu na budoucí spolupráci kraje a města týkající se obnovy Císařských lázní. Vyplynulo to ze společného jednání v posledním prosincovém týdnu. Zástupci kraje a města dále diskutovali o dalším setrvání Karlovarského kraje v zájmovém sdružení, které národní kulturní památku spravuje, i o podmínkách rekonstrukce budovy.

Vánoční dárky potěšily děti z karlovarského dětského domova

V dětském domově
​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a radní Jan Bureš navštívili Krajský dětský domov pro děti do 3 let. Dětem přivezli hračky a další dárky v podobě dětské výživy a kosmetiky. Malí obyvatelé domova měli z dárků velkou radost.


Kraj představil podobu přijímaček na střední školy pro příští rok

Budova gymnázia
Rada Karlovarského kraje projednala záměry počtu přijímaných uchazečů do prvních ročníků jednotlivých středních a vyšších odborných škol zřizovaných krajem a stanovila kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018. Oproti předchozím letům došlo k upravení podmínek pro zdravotnické obory.  
                                                                          

Kraj bude pokračovat ve významných investicích do nemocnic

Peníze
​I v roce 2017 se Karlovarský kraj chystá dále zlepšovat kvalitu přístrojového vybavení nemocnic v regionu a pokračovat v rekonstrukci těch oddělení, která už postupně dosluhují. Investice do zdravotnictví schválili krajští zastupitelé v návrhu rozpočtu na příští rok.

​Vydejte se za kresleným humorem do Retromusea

Neprakta
​V Retromuseu v Chebu probíhá výstava s názvem „Neprakta. Prvních 20 let firmy na výrobu kresleného humoru“. Originální obrázky kreslířů Bedřicha Kopecného a Jiřího Wintera si můžete prohlédnout až do 8. ledna příštího roku.

Do Karlovarského kraje zavítal velvyslanec Vietnamu

Předání darů
​Velvyslanec Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Son přijel spolu s doprovodem na pracovní návštěvu regionu. Během setkání s vedením Karlovarského kraje hovořil o možnosti spolupráce v oblastech, jako je například cestovní ruch, kultura či výroba skla.

Výtvarná soutěž pro seniory vstupuje do 4. ročníku

Vítězná práce
​Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová vyhlašuje další ročník oblíbené výtvarné soutěže s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Soutěž je určena pro všechny seniory starší 60 let, kteří rádi tvoří a věnují se některé z výtvarných činností. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku se dá žít aktivním životem.

Karlovarská nemocnice otevírá nové plicní oddělení

Nové plicní oddělení
Rekonstrukce pavilonu C, kterou zahájil Karlovarský kraj v květnu letošního roku, se chýlí ke konci. Díky investiční akci za 71 milionů korun byla provedena nástavba budovy, do níž se ze starého nevyhovujícího pavilonu přestěhuje plicní oddělení.

Městská policie v Sokolově otevřela nové centrum prevence

Centrum prevence
​V prostorách radnice dnes za přítomnosti zástupců Karlovarského kraje a města Sokolov proběhlo slavnostní otevření Centra prevence. Moderní učebny a zázemí pro krizová řízení, které vyšlo na jeden milion korun, bude sloužit hlavně dětem a seniorům.

Kraj přidá nemocnicím peníze na provoz jedinečných oddělení

Operační sál
​Ještě před koncem roku se na vedení Karlovarského kraje obrátili zástupci Karlovarské krajské nemocnice (KKN), nemocnic v Sokolově a v Ostrově s žádostí o navýšení finanční podpory, kterou kraj napomáhá zajistit zdravotní péči ztrátových, ale zároveň jedinečných oddělení nemocnic. Krajští zastupitelé schválili příspěvek pod podmínkou, že v příštím roce kraj nechá provést v nemocnicích podrobnou kontrolu využití peněz.

1 - 10 Next