Archív krajských listů

V karlovarské nemocnici vzniká nové plicní oddělení

Kontrolní den stavby
​Obrysy budoucího plicního oddělení se v těchto dnech již rýsují nad pavilonem C Nemocnice v Karlových Varech. Stavba je zhruba v polovině, s jejím dokončením se počítá v závěru letošního roku.  Na ploše více než tisíc metrů čtverečních vyroste moderní zázemí pro pacienty i zdravotnický personál. Akce přijde na 70 milionů korun.

Krajská knihovna nabídne virtuální univerzitu třetího věku

Vzdělávání seniorů
​Krajská knihovna Karlovy Vary ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze připravila pro seniory nový typ vzdělávání. Studenti virtuální univerzity třetího věku budou moci absolvovat online výuku přímo v knihovně v kvalitních semestrálních kurzech garantovaných vysokou školou.

Podnikatelé z Chebska získali prestižní ocenění

Vítězové
​V tomto týdnu proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků krajských kol soutěží Vodafone Firma roku 2016 a Česká spořitelna Živnostník roku 2016. V prvně zmiňované zvítězila společnost z Chebu Lékárníci 95, která úspěšně provozuje síť lékáren. Mezi živnostníky pak zabodoval Petr Rácz z Lubů, jenž se zabývá výrobou hudebních nástrojů.

Krajský úřad čekají organizační změny

Krajský úřad

​Od prvního října tohoto roku začne platit nová organizační struktura Krajského úřadu Karlovarského kraje. V rámci ní dojde ke sloučení vybraných odborů a oddělení.

 

Kraj podpořil rozvoj průmyslové zóny v Chebu

Starosta Navrátil s hejtmanem Havlem
​Karlovarský kraj daruje městu Cheb pozemky pro vybudování průmyslového parku II. Od města za to získá plochu pro zemědělské aktivity školního statku, který by o své zázemí přišel. Dnešním podpisem smluv to stvrdili hejtman Karlovarského kraje Martin Havel a starosta města Chebu Petr Navrátil.

V Sokolově se uskutečnila konference pro seniory

Konference
​V Městském domě kultury akci v tomto týdnu uspořádala Česká asociace pečovatelské služby ve spolupráci s Karlovarským krajem. Konference pod názvem "Sdílená péče pro seniory" se konala pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast sociálních věcí Miloslava Čermáka.

Kraj jmenoval lékařské odborníky

Jmenování superprimářů
​Na fungování jednotlivých oborů akutní lůžkové péče ve zdravotnictví budou nově dohlížet krajští lékařští odborníci. Měli by rozvíjet svěřený obor a stát se poradním orgánem kraje. Jmenovací listiny převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla většina z 23 vybraných lékařů.

Kraj opět nabídne firmám inovační vouchery

Podnikatelé
​Stejně jako vloni i letos podpoří Karlovarský kraj projekty v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Na spolupráci podnikatelských subjektů s vědeckovýzkumnými institucemi půjdou 2 miliony korun. Vyhlášení veřejné soutěže na inovační vouchery schválila Rada Karlovarského kraje na svém pondělním zasedání.

Karlovarský kraj pokračuje v přestavbě sokolovské chirurgie

Kontrolní den stavby
Kompletní rekonstrukce 3. nadzemního podlaží pavilonu B Nemocnice Sokolov je v plném proudu. Stavba, která byla zahájena v červnu letošního roku, vyjde kraj na 40 milionů korun. Pro pacienty zde vznikne moderní oddělení lůžkové chirurgie s kapacitou 40 lůžek. 

Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

Festival jablek
​Na festival s vůní jablek a štrúdlu zve Karlovarský kraj do Mariánských Lázní. Oblíbenou tradiční akcí ožije mariánskolázeňská kolonáda v srdci města v neděli 2. října od 10 hodin až do pozdního odpoledne.


1 - 10 Next