Archív krajských listů

Kraj ocenil pedagogy u příležitosti Dne učitelů

Ocenění učitelů
​Více než dvacítka učitelů, ředitelů škol a dalších pedagogických pracovníků získala u příležitosti oslav Dne učitelů ceny a pamětní listy hejtmana Karlovarského kraje. Kraj tímto způsobem tradičně vzdává hold pedagogům za celoživotní vynikající práci s dětmi a mládeží.

Karlovarský kraj vyzval obce, aby dohlédly na ochranu lesů proti kůrovci

Strom
Extrémní sucho během loňského roku způsobilo na území republiky, a tedy i v našem regionu, nezanedbatelné oslabení smrkových porostů. To se zřetelně projevilo na vzrůstajícím množství stromů napadených kůrovcem (lýkožrout smrkový).

Hejtman Martin Havel jednal se skláři

Hejtman se skláři
​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel pozval zástupce firem z oblasti sklářského průmyslu ke společné diskusi o potřebách zaměstnavatelů v tomto oboru. Pokračoval tak v sérii obdobných setkání s lidmi z dalších regionálních průmyslových odvětví.

V Karlových Varech se uskuteční burza pracovních příležitostí

Burza pracovních příležitostí
Další ze série akcí pořádaných Krajskou hospodářskou komorou Karlovarského kraje se tentokrát bude konat 31. března v Lidovém domě ve Staré Roli. Nezaměstnaným i absolventům škol se zde představí místní firmy.


Karlovarský kraj vyhlásí nové přírodní památky

Tisovec
​V letošním roce chystá kraj vyhlášení sedmi nových přírodních památek. Jedná se o čtyři území při severním okraji Doupovských hor, dvě nedaleko Kraslic a jedno u Perninku.


Hejtman jednal s Československou obcí legionářskou

Představitelé
Zástupci Československé obce legionářské (ČsOL) představili v minulém týdnu hejtmanovi Karlovarského kraje aktivity své organizace. Z jednání vyplynul například návrh na uzavření memoranda o spolupráci, záštita projektu Legiovlak 2016 či poskytnutí dotace pro válečné veterány.  

Mariánské Lázně se staly městem pro byznys

Mariánské Lázně
​Nejvyšší podíl podnikatelů, dobrá dostupnost a nejnižší nezaměstnanost. Důvody, které z Mariánských Lázní dělají nejpřívětivější město pro podnikání v Karlovarském kraji. Druhé skončily ve srovnávacím výzkumu týdeníku Ekonom Kraslice a třetí Ostrov.

Žáci Střední lesnické školy Žlutice slaví úspěch

Žáci
O minulém víkendu se Střední lesnická škola Žlutice zúčastnila akademického mistrovství trubačů a vábičů ve Zvoleni. Z celkového počtu 17 souborů ze čtyř zemí se umístila na šestém místě.


Radní odměnil mladé olympioniky

Marie Kreisingerová
​Medailisté z Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže si včera na krajském úřadě převzali odměny v podobě šeků na sportovní vybavení. Radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Edmund Janisch poděkoval i jejich trenérům a rodičům.

Hlasujte v soutěži Žena regionu

Sestřičky
V minulém měsíci proběhla nominace žen, které si dle svého okolí zaslouží ocenění a veřejné uznání. I v našem kraji již bylo navrženo jedenáct kandidátek. Hlasovat pro ně v rámci již sedmého ročníku celonárodní soutěže Žena regionu můžete až do 28. března.

1 - 10 Next