Archív krajských listů

První miminko v chebském babyboxu je holčička

miminko
​Ačkoliv babybox v nemocnici v Chebu funguje již tři roky, první miminko sem bylo uloženo dnes. Plačící, avšak vitální holčičku zde nalezli lékaři dnes po osmé hodině ranní. 

O historii knihovnictví se dozvíte více v krajské knihovně

knihovna v Karlových Varech
​Ještě do konce roku mohou zájemci v krajské knihovně v Karlových Varech ve Dvorech navštívit zajímavou výstavu s názvem „200 let knihovnictví v Karlových Varech“, která mapuje vývoj knihovnictví od 50. let minulého století.

Jakub Pánik: Snažíme se pomoci zajistit lékaře pro Hroznětín

Hroznětín
Praktický lékař v Hroznětíně na Karlovarsku, jehož služby vyhledávali nejen obyvatelé města, ale i přespolní, v závěru roku ukončí svou činnost a odchází do důchodu. I přesto, že Karlovarský kraj nemá ve své správě primární zdravotní péči, vyvíjí ve spolupráci s vedením města maximální snahu o vyřešení situace.

Kraj vypíše znovu soutěž na stanici hasičů na letišti

Stanice
​Karlovarský kraj zopakuje výběr firmy, která na mezinárodním letišti v Karlových Varech postaví novou budovu záchranné a požární služby. Výsledky původní soutěže krajská rada zrušila, protože vítězná firma Jurica s nabídkovou cenou 26,6 milionu korun nakonec odmítla podepsat smlouvu a v pořadí druhý Metrostav byl už téměř o 3 miliony korun dražší. 

Již teď je možné se přihlásit na Juniorský maraton

Juniorský maraton
​Jubilejní dvacátý ročník největšího štafetového závodu desetičlenných družstev proběhne pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla 7. dubna v Karlových Varech. Na běžecký závod se mohou zájemci registrovat již nyní.

Karlovarské gymnázium je v novém

Gymnázium Karlovy Vary
​Žáci i učitelé Prvního českého gymnázia v Karlových Varech budou už brzy moci využívat nově zrekonstruované prostory západního křídla budovy školy. Nová část gymnázia nabízí moderní aulu s prostorem pro vzdělávací a kulturní akce, studentům začnou sloužit nové výtvarné ateliéry, hudebna nebo jazyková učebna. Přestavbu nechal provést Karlovarský kraj.

Upozornění na dočasné uzavření dětského oddělení

Novorozenec
​V souvislosti se stěhováním do nových prostor bude dětské oddělení nemocnice v Karlových Varech v době od 4. do 11. ledna uzavřeno, a to včetně ambulantního provozu a ústavní pohotovostní služby.

Krajská tripartita zasedla ještě před Vánoci

Zasedání krajské tripartity
​Představitelé Karlovarského kraje se začátkem týdne sešli na dalším zasedání Rady hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje se zástupci veřejné správy, zaměstnavatelů a odborových svazů, kde hovořili o aktuálním stavu zaměstnanosti a schváleném rozpočtu kraje.​

Adventní jarmark přilákal stovky návštěvníků

Adventní jarmark s hejtmanským punčem
​Na Adventní jarmark s hejmanským punčem, který proběhl minulý pátek před budovou Krajského úřadu, dorazilo přes sto návštěvníků. Čekal na ně punč podle receptu hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla a vánoční koledy v podání školních sborů. Ve stáncích bylo možné nakoupit nejen vánoční cukroví, ale také produkty označené značkou Regionální potravina.

Domov pro seniory v Lázních Kynžvart má nové pokoje

Domov pro seniory v Lázních Kynžvart
​​​V Domově pro seniory v Lázních Kynžvart byla právě dokončena třetí etapa projektu, v rámci něhož byla z rozpočtu Karlovarského kraje realizována přestavba sociálních zařízení a provedena kompletní modernizace a rekonstrukce 26 pokojů, které slouží převážně imobilním klientům.​

1 - 10 Next