Archív krajských listů

Konference cestovního ruchu:novinky pro domácí i zahraniční turisty

Konference cestovního ruchu
​Založení krajské destinační agentury, plánované aktivity CzechTourismu, ale také příležitosti pro sportovce a milovníky kultury - to byla témata 4. ročníku Regionální konference cestovního ruchu pořádané Karlovarským krajem.


Kraj zve na adventní jarmark s hejtmanským punčem

Adventni jarmark
​V předvánoční čas připravil Karlovarský kraj pro malé i velké obyvatele regionu adventní jarmark se stánky plnými vánočních dobrot, s produkty místních farmářů a s pestrým výběrem originálních vánočních dekorací. Akce se bude konat 11. prosince 2015 od 13 do 17 hodin v areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech.

V Karlových Varech se dozvíte vše o pěstounské péči

Centrum pro dítě a rodinu
​Uvažujete o pěstounské péči a chcete přehledné a ucelené informace? Pak určitě neváhejte v pondělí 7. prosince navštívit neformální setkání s názvem „Hledáme náhradní rodiny, aneb jak pomoci dětem, které nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině“, kde se dozvíte vše o náhradní rodinné péči.

Cheb zaplnili mladí historici

Dějepisná soutěž v Chebu
​Finále již 24. ročníku dějepisné soutěže studentů gymnázií z České a Slovenské republiky hostilo v minulém týdnu historické město Cheb. Nejúspěšnější studenti z krajských kol poměřili své znalosti z dějin období od vzniku protektorátu a Slovenského státu až k osvobození Československa.

Chebské muzeum zve na adventní trh

Advent
​Muzeum Cheb si na sobotu 28. listopadu připravilo tradiční adventní trh. Přijďte i vy nasát pravou vánoční atmosféru, která bude provoněná vanilkou, skořicí nebo jehličím. Akce s bohatým programem pro malé i velké začíná v 10 hodin dopoledne.

Vítězové soutěže Kraje pro bezpečný internet převzali ceny

Výherci s hejmanem
​Na Krajském úřadě Karlovarského kraje se uskutečnilo vyhlášení vítězů a předání cen školákům, kteří uspěli v soutěžním kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet. Elektroniku a další ocenění převzaly děti z rukou hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla a ředitele pro vnější vztahy společnosti Microsoft Václava Macha.

Hejtman Havel navštívil Věznici Horní Slavkov

Věznice Horní Slavkov
​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel společně s poslankyní Parlamentu ČR a členkou Ústavně právního výboru Sněmovny Markétou Wernerovou v tomto týdnu zavítal do hornoslavkovské věznice, aby se seznámil s jejím chodem. Cílem cesty bylo také zmapovat volné prostory a výrobní haly, které by vedení tohoto zařízení rádo nabídlo k podnikání firmám.

Krajská knihovna oslaví výročí

Krajská knihovna
​První prosincový týden se v Krajské knihovně Karlovy Vary bude slavit 10. výročí činnosti knihovny v nové budově ve Dvorech. Nové sídlo bylo otevřeno 1. prosince 2005. Čtenáři i další návštěvníci se proto ve spojení s oslavami mohou těšit na řadu zajímavých akcí.

Senioři v Perninku májí od nynějška nové, moderní pokoje

Domov pro seniory Pernink
​V Domově pro seniory v Perninku byl dokončen projekt s názvem „Domov pro seniory v Perninku. Stavební úpravy – Úprava přízemí pavilonu B – 6 pokojů“, v rámci něhož byla za finanční podpory Karlovarského kraje provedena kompletní rekonstrukce a modernizace šesti dvoulůžkových pokojů.

Kraje podepsaly dohodu se Saskem o spolupráci záchranek

Podpis smlouvy o záchrankách
​Hejtmani Karlovarského, Libereckého a Ústeckého kraje dnes společně se saským ministrem vnitra Markusem Ulbigem podepsali v Karlových Varech smlouvu o přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb.


1 - 10 Next