Archív krajských listů

Diabetikům v Aši předepíší inzulin další dva internisté

Aš
​Diabetičtí pacienti z Aše nemusí kvůli předepsání inzulinu dojíždět až do Chebu, jak se mnozí z nich mylně domnívají. Karlovarský kraj zareagoval a vyvrátil jejich obavy, že po uzavření ordinace ašského internisty MUDr. Jiřího Kohouta nebude ve městě odborník, který by jim recept mohl vydat. Ukázalo se ale, že k dispozici mají ve svém městě další dva internisty.

Hejtman předal šek talentovanému golfistovi

Vítek Novák
​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel dnes předal šek v hodnotě 50 tisíc korun golfistovi Vítku Novákovi, který již delší dobu skvěle reprezentuje náš region doma i v zahraničí. Peníze využije úspěšný mladý sportovec na zimní přípravu.

Valdštejnův kůň putuje do německého Halle

Valdštejnův kůň
​Muzeum Cheb dnes zažívá výjimečné chvíle. Převáží několik sbírkových předmětů na výstavu do Halle, která je zaměřena na období Třicetileté války, především pak na prezentaci nálezu hrobu vojáků padlých v bitvě u Lützenu. Poprvé v historii chebského muzea bude zapůjčen i Valdštejnův kůň.

Učiliště v Horním Slavkově se pyšní novým rekordem

Česká kniha rekordů
​Zápis do České knihy rekordů slaví učiliště v Horním Slavkově. Hned dva certifikáty pro držitele českého rekordu patří učiteli odborného výcviku ve slavkovské škole, kterému se podařilo z jednoho kusu duralu vysoustružit naprostý unikát.

Hejtman navštívil Verušičky a další obce

Hejtman ve Verušičkách
​Na svou další cestu za starosty obcí v regionu se vydal hejtman Karlovarského kraje Martin Havel. Navštívit chtěl především ty obce, kde dosud nebyl, aby se seznámil s problémy místních obyvatel a nabídl jim pomocnou ruku. Nejprve se zastavil ve Verušičkách ležících nedaleko vojenského újezdu Hradiště.

​Oslavy 30 let od objevení relikviáře sv. Maura vyvrcholí o víkendu

Relikviář sv. Maura
​Na začátku listopadu vyvrcholí celoroční oslavy k výročí vypátrání relikviáře sv. Maura. Správa státního hradu a zámku Bečov si pro tuto příležitost připravila bohatý program. Vůbec poprvé v historii se také veřejnosti otevřou doposud nepřístupné Pluhovské domy.

​Krajská tripartita probrala zajímavé možnosti, jak pomoci regionu

Tripartita
​Udržení zaměstnanců uvažujících o odchodu za prací do Německa, zvýhodnění místních firem při zadávání veřejných zakázek, omezení nebankovních půjček nebo prosazování krajských dálničních známek. Například těmito body se v pondělí zabývalo předsednictvo Rady hospodářské a sociální dohody.

Boj s invazními rostlinami nekončí

Likvidace bolševníku
​Na území Karlovarského kraje v těchto dnech proběhla poslední fáze likvidace invazních rostlin, především bolševníku velkolepého. Cílem krajského projektu bylo zmapovat a vhodnými metodami omezit výskyt těchto rostlin na území větším než 2800 kilometrů čtverečních.

Pacientům chebské onkologie pomůže nový moderní přístroj

Linearni urychlovač Cheb
​Nemocnice Cheb už brzy nabídne onkologicky nemocným pacientům moderní lineární urychlovač. Přístroj, který pořídil kraj ve spolupráci s Karlovarskou krajskou nemocnicí, umožní podstatně šetrnější léčbu. Jak dnes uvedl hejtman Martin Havel, zářič přišel na 98 milionů korun, z toho 85 procent činila dotace z EU.

Do knihovny na Setkání nejen o náhradním rodičovství

Děti
​Pod záštitou náměstka hejtmana Karlovarského kraje Miloslava Čermáka se ve středu 4. listopadu uskuteční v Krajské knihovně v Karlových Varech v pořadí již čtvrté Setkání nejen o náhradním rodičovství. Akce je určena odborníkům, pěstounům i široké veřejnosti.
1 - 10 Next