Archív krajských listů

Na stavbu v karlovarské nemocnici bude více času

Karlovarská nemocnice
​Projekt centralizace lékařské péče v karlovarské nemocnici může být namísto v polovině října dokončen až v listopadu. Rozhodli o tom členové Výboru Regionální rady, kteří dnes na svém jednání schválili podmínky, za nichž může být prodloužen harmonogram realizace projektů. Stavba je mimořádně náročná a termín jejího dokončení se zkomplikoval nálezem azbestu v jedné z budov.

Kraj zve na oslavu Dnů evropského dědictví do dolu Jeroným

Důl Jeroným
​I v letošním roce chystá Karlovarský kraj tradiční oslavu Dnů evropského dědictví (European Heritage Days, EHD). Slavnost pro malé a velké návštěvníky se bude konat v neděli 13. září 2015 od 14 hodin v areálu středověkého dolu Jeroným v Čisté na Sokolovsku.

Jakub Pánik: Udělám vše pro to, aby kvalitní lékař nemusel odejít

Jakub Pánik
​Karlovarský kraj intervenuje v případu lékaře z Palestiny, který v Čechách vystudoval medicínu a v současnosti pracuje na kardiologickém oddělení karlovarské nemocnice. Ahmadu Zohoorovi však nyní ministerstvo vnitra neprodloužilo povolení k pobytu. Vzhledem k tomu, že lékař kromě působení na kardiologii také aktivně pomáhá na interním oddělení nemocnice, záležitost s jeho vynuceným odchodem zpět do vlasti začal řešit náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

​V Chebu proběhne výstava věnovaná pěstounské péči

Výstava
​Centrum pro dítě a rodinu Valika pořádá ve spolupráci s Krajským úřadem Karlovarského kraje a Nadačním fondem J&T výstavu velkoformátových fotografií s názvem JSEM PĚSTOUN. Fotografie, které přiblíží životní příběhy pěstounských rodin, si zájemci budou moci prohlédnout v Kavárně JOKER.

Prohlédněte si zámek Kynžvart v noci

Hradozámecká noc
​Nenechte si ujít letošní Hradozámeckou noc a vydejte se poslední srpnovou sobotu za nočním dobrodružstvím na zámek Kynžvart, kde je pro návštěvníky v rámci nočních slavností připraven zajímavý program.


Kraj vyjednal podporu lékařům, kteří půjdou do odlehlých lokalit

U lékaře
​Karlovarský kraj patří mezi regiony, které se potýkají s vysokým počtem stárnoucích praktických lékařů. Ti mají také většinou problém zapojit se do lékařských pohotovostních služeb. O práci zejména v odlehlejších koutech země jejich mladší nástupci dosud nejevili zájem. Díky iniciativě vedení kraje se však situace mění a ministerstvo zdravotnictví pro lékaře připravuje možnost finančního zvýhodnění.

​Zítra odstartují velkolepé Valdštejnské slavnosti v Chebu

Valdštejnské slavnosti
​Již od roku 2005 přijíždí do Chebu koncem léta na koni charismatický muž v šlechtickém oděvu následován početnou družinou a stovkami vojáků ze své armády. Nenechte si ujít slavnosti, které se konají na počest Albrechta z Valdštejna a které nabízí bohatý program plný nevšedních zážitků. Akce se koná za podpory kraje.

Kraj zaplatí diagnostiku 740 kilometrů silnic

silnice
​Karlovarský kraj uvolní ze svého rozpočtu 2,3 milionu korun na diagnostiku 740 kilometrů silnic II. a III. tříd v regionu. Rozhodla o tom Rada kraje. S pomocí speciální techniky nechá detailně prozkoumat a vyhodnotit stav vozovek, aby bylo možné efektivněji plánovat způsob a načasování oprav. 

Pražský hrad ožívá mezinárodním festivalem Architecture Week

Architecture Week
​Milovníci architektonických skvostů mají jedinečnou příležitost seznámit se s unikátním souborem toho nejzajímavějšího, co charakterizuje české regiony. Kromě výstavy „Památky mého kraje“, která probíhá v Jiřském klášteře, je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Na své si přijdou i ti nejmenší.

Přestavba oddělení dlouhodobě nemocných úspěšně pokračuje

Jakub Pánik
Karlovarský kraj nechává v těchto dnech rekonstruovat další část nemocnice v Sokolově. V polovině června letošního roku zahájili stavebníci modernizaci oddělení dlouhodobě nemocných v pavilonu D. Oddělení bude mít 36 lůžek, nové centrální sociální zařízení či sesternu s přípravnou léků.

1 - 10 Next