Archív krajských listů

​Do Aše se vrací lékařská pohotovostní služba pro dospělé

Pohotovost
​Zatímco doposud museli obyvatelé Aše dojíždět na pohotovost do Chebu, od 1. srpna tomu bude jinak. Karlovarský kraj nechal ve městě zřídit lékařskou pohotovostní službu pro dospělé. Ta bude fungovat ve Skřivánčí ulici o víkendech a svátcích od 9:00 do 16:00 hodin.

Získejte inženýrský titul na vysoké škole v Sokolově

VŠPP
​Vysoká škola podnikání a práva (VŠPP) nabízí v Sokolově možnost studia navazujícího magisterského stupně v oboru Podnikání. Tento studijní obor patří k exkluzivním oborům v České republice.

Karlovarský kraj získal finance na opravu Císařských lázní

Císařské lázně
​Ještě tento rok zahájí Karlovarský kraj první opravy havarijního stavu střechy Císařských lázní. Na zajištění nutných prací získal kraj prostředky ve výši 1,5 milionu korun z Programu záchrany architektonického dědictví vyhlašovaného Ministerstvem kultury.

Vydejte se na netradiční prohlídku města Ostrova

Selské bouře
​Víte, jak se ostrovští měšťané poprali s útlakem vrchnosti? První ze tří komediálních prohlídek starého města v podání pouličního divadla Viktora Braunreitera vám to předvede. Akce proběhne v pátek 31. července od 19:30 hodin.

Kraj se postará o údržbu Cyklostezky Ohře v úseku Sokolov - Kynšperk

Cyklista
​Ačkoliv byl úsek mezi Sokolovem a Kynšperkem dokončen už před pěti lety, stavba, kterou financovalo Ministerstvo financí ČR z fondu na zahlazování ekologických škod, prošla kolaudací až letos v červnu. Šestnáct kilometrů dlouhou trasu nyní přebírá do svého majetku kraj a poté ji bude moci začít spravovat a udržovat.

Karlovarský kraj podpoří vznik vysoké školy

studenti
Rada kraje schválila podporu zřízení detašovaného pracoviště Univerzity Karlovy v Karlových Varech. Ve spolupráci s Karlovou univerzitou a městem Karlovy Vary by se tak již v příštím roce mohlo podařit otevřít fakultu se zaměřením na fyzioterapii, ergoterapii, balneologii, rehabilitaci a zdravotnický management.

Karlovarský kraj se představí na Pražském hradě

Sokolov
​V letošním roce se už podeváté koná mezinárodní festival Architecture Week Praha. Každý, kdo navštíví během následujících měsíců Jiřský klášter, si bude moci prohlédnout největší architektonické skvosty Karlovarského kraje. K vidění budou i ukázky umění.

S podporou kraje se do řek navrátí původní druhy ryb

Pstruh
​Karlovarský kraj stejně jako v uplynulých letech poskytne Českému rybářskému svazu dotaci na vysazení reofilních druhů ryb. Rybáři tak budou pokračovat ve své snaze vrátit do řek ryby, které již téměř vymizely.

Navštivte cyklus koncertů a kulturních akcí „Živé Skoky 2015“

Skoky u Žlutic
​Stejně tak jako v minulých letech je i v letošním roce připravena série kulturních a společenských akcí v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách u Žlutic. Na pátý koncert z cyklu „Živé Skoky 2015“ se mohou zájemci vydat již tuto sobotu 1. srpna. 

Studentům z uzavřené soukromé školy pomůže kraj

Střední odborná škola obchodu, provozu hotelů a SOU Karlovy Vary
​Po více jak dvaceti letech byl ukončen provoz Střední odborné školy obchodu, provozu hotelů a SOU Karlovy Vary. O její žáky se nyní chce postarat Karlovarský kraj, který pro ně bude hledat náhradní místo ve svých školských zařízeních.
1 - 10 Next