Archív krajských listů

Čtrnáct tun odpadků posbírali silničáři podél cest v kraji

Silničáři
​Neuvěřitelných čtrnáct tun odpadků nasbírali silničáři při tradičním jarním úklidu v příkopech a podél komunikací v celém regionu. Zaměstnanci Údržby silnic Karlovarského kraje, a. s. našli a zlikvidovali na pět tun komunálního odpadu, tři tuny objemného odpadu, pět tun pneumatik a tunu plastů.

Karlovarský šermíř vybojoval juniorský titul mistra ČR

Martin Rubeš
​V uplynulých dnech pořádal šermířský oddíl TJ Lokomotiva Karlovy Vary na domácí půdě finále Mistrovství ČR juniorů a juniorek. Podle očekávání se šampiónem stal Martin Rubeš, který získal už třetí mistrovský titul. Soutěže se účastnilo téměř šedesát šermířů z celé republiky.V Královské mincovně Jáchymov proběhne přednáškový večer

​Karlovarský kraj ve spolupráci s partnery připravil na pátek 3. července přednáškový večer, který se uskuteční v rámci Česko-německé nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Erzgebirge k zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

V Císařských lázních objevili tubus s historickými dokumenty

Tubus v Císařských lázních
​Císařské lázně v Karlových Varech se mohou pyšnit zajímavým historickým nálezem. Díky upozornění pamětníka Jaroslava Durdise, který kdysi pracoval jako učeň na obnově nátěrů v Zanderově sále, našli zaměstnanci Císařských lázní tubus obsahující dokumenty ze 70. let 20. století.

Karlovarský filmový festival startuje tento pátek

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary
​Již po padesáté se v letošním roce uskuteční Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Oslavy jubilea budou probíhat ve velkém stylu. V ulicích lázeňského města se odehraje open-air zahajovací party plná nevšedních zážitků.

Staří lidé končí v domovech pro seniory často zbytečně

Pečovatelská služba
​Často zbytečně končí v léčebnách a v domovech pro seniory stovky nemocných a nesoběstačných starých lidí, kteří už se o sebe nezvládnou postarat a čas na ně nemají ani jejich příbuzní. Mnohdy žádají o umístění do ústavu jen proto, že nemají tušení o nabídce pečovatelské služby - profesionálů působících v terénu.

Na Pražském hradě bude k vidění to nejlepší z regionů

Jiřský klášter
​Stejně jako vloni, i letos ožije Jiřský klášter mezinárodním festivalem Architecture Week Praha. Ústřední akcí devátého ročníku bude výstava „Památky mého kraje“, v rámci níž se představí jednotlivé regiony se svými architektonickými skvosty.

​Kraj oslaví výročí narození Karla IV.

Karel IV.
​V příštím roce uplyne 700 let od narození jednoho z největších panovníků naší historie. Karlovarský kraj si toto významné výročí připomene celou řadou kulturních akcí. V plánu je i vyhlášení nového dotačního titulu pro obce a města, která se do oslav rovněž zapojí.

Stanovisko obcí k doplatku na bydlení už nebude závazné

Ubytovna
​Velkou diskuzi především mezi starosty měst a obcí před časem vyvolala změna zákona o pomoci v hmotné nouzi. Na základě toho se součástí zákona stal institut "souhlasu obce" v případě posuzování nároku na doplatek na bydlení u žadatelů, kteří bydlí v ubytovnách na území obcí.

Škola podepsala sektorovou dohodu

​Střední odborná škola logistická a střední odborné učiliště Karlovy Vary – Dalovice završila svou spolupráci s firmami zabývajícími se přepravou chemických produktů. Se Svazem chemického průmyslu ČR podepsala Sektorovou dohodu pro chemii.

1 - 10 Next