Archív krajských listů

Oprava frekventované silnice trvá příliš dlouho

Silnice
​Oprava frekventované silnice I/20 v Karlových Varech Tašovicích, která spadá pod Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), trvá neúměrně dlouho a byla nešťastně naplánována. Čtyřdenní prodleva mezi frézováním vozovky a pokládkou nového povrchu zbytečně zdržela tisíce řidičů v kolonách mezi hypermarketem Globus a odbočkou do Doubí.

Kraj podpoří požární sport dětí a mládeže

Malý hasič
​Karlovarský kraj přispěje Krajskému sdružení hasičů  na pořádání soutěží mladých a na vlastní činnost. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, získá sdružení podporu ve výši 250 tisíc korun.


Výzva pro děti: Namalujte obrázek a vyhrajte jednu ze zajímavých cen

Děti
​Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti a mládež. Úkolem soutěžících je namalovat obrázek na téma „Vynálezy, které změnily svět“. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, Mp3 přehrávačů či poukazů na dopravu na výlet.

Pacienty sokolovské nemocnice vítá zbrusu nové oční oddělení

Oční Sokolov
​Karlovarský kraj úspěšně pokračuje v postupné modernizaci sokolovské nemocnice. Dříve nevyužívané prostory pavilonu E, ve kterých sídlilo ředitelství, nechal přestavět na lůžkové oční oddělení. Vznikly tak nové pokoje pro pacienty i zázemí pro zdravotnický personál.

​Relikviář svatého Maura se návštěvníkům představí v nové expozici

Relikviář svatého Maura
​Do dvou let by v prostorách Státního hradu a zámku Bečov měla vzniknout nová expozice, která bude věnována relikviáři svatého Maura. V architektonické soutěži pořádané Národním památkovým ústavem zvítězil návrh pražského ateliéru SGL projekt.

Horská služba oslaví výročí svého založení

Horská služba
​Je to již šedesát let, co se o bezpečnost turistů v Krušných horách stará místní horská služba. U příležitosti oslav tohoto výročí se na Božím Daru uskuteční 6. června sportovně kulturní akce pro veřejnost. Její konání finančně podpoří Karlovarský kraj.

Regionální konference chce podpořit exportéry

Podnikatelé
​Pro podnikatele i veřejnost chystá Karlovarský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání regionální konferenci "Podpora exportu". Akce se bude konat v úterý 5. května v Krajské knihovně v Karlových Varech - Dvorech.

Do rekonstrukcí silnic kraj letos vloží téměř miliardu korun

Obchvat Hroznětína
​Nejvíce peněz přitom půjde na stavbu obchvatu Chebu a modernizaci silnic v okolí Hroznětína. Kraj ale pokračuje také ve stavbě silnice mezi Merklínem a Pstružím, pracuje se na zajištění skalních masívů podél trasy z Karlových Varů do Kyselky. Akce jsou financovány s podporou z EU.

Karlovarský kraj opět podpoří včelaře

Včela
​O příspěvky, které jsou poskytovány za účelem zvýšení počtu včelstev a zkvalitnění jejich chovu, byl velký zájem. Karlovarský kraj obdržel celkem 148 žádostí. Začínající a stávající včelaři si mezi sebou rozdělí téměř 1,8 milionu korun.

Preventivní vlak přijel do Karlových Varů

​Studenti základních a středních škol nastoupili do "Preventivního vlaku", který dnes zastavil v Karlových Varech. Projekt s názvem „Preventivní vlak – bezpečná železnice“ školáky zábavnou formou seznamuje se základními pravidly bezpečnosti, s riziky a hlavně s důsledky nesprávného chování na železnici.

1 - 10 Next