Archív krajských listů

Chebský Schirndingerův dům se pyšní titulem

Schirndingerův dům
​Město Cheb uspělo v celostátním kole soutěže „Památka roku 2014“. Černá fasáda historického domu zaujala odbornou porotu natolik, že se rozhodla Chebu udělit cenu za nejlepší projekt a realizaci obnovy nemovité kulturní památky. Součástí ocenění byla i finanční odměna ve výši 50 tisíc korun.

Začíná výstava o jaru 1945 v Karlových Varech

Výstava 1945
​Unikátní výstavu dobových fotografií, dokumentů a artefaktů nazvanou "Jaro 1945 v Karlových Varech" pořádá k 70. výročí ukončení II. světové války Krajská knihovna Karlovy Vary. Na své si přijdou i milovníci modelů letadel a vojenské techniky.

Na krajském webu investičních příležitostí najdete řadu novinek

Zóna Ostrov
​Krajský portál investičních příležitostí nabízí nové jazykové mutace i přesnější vymezení volných ploch k podnikání. Web prošel změnami v souvislosti s účastí Karlovarského kraje na březnovém mezinárodním veletrhu MIPIM 2015 v Cannes.

Snowboardistka z Božího Daru se stala mistryní ČR

Kreisingerová
​Snowboardový team dětí a juniorů Karlovarského kraje slaví úspěchy. Poctivá příprava se vyplatila jedenáctileté Marii Kreisingerové z Božího Daru, která získala ve freestyle snowboardingu titul mistryně České republiky.

Vydejte se s krajskou knihovnou za památkami

Teplá
​Krajská knihovna Karlovy Vary představila unikátní projekt s názvem „Cesta poznání“. Pomocí propagace a speciálních slev chce motivovat čtenáře k návštěvě historických památek a knihoven nejen v Karlovarském, ale i v Plzeňském kraji.

Kraj ocenil pedagogy z celého regionu

Oceneni ucitelu
​Více než dvacítka pedagogů ze škol našeho kraje převzala cenu za celoživotní vynikající práci v oblasti škoství a vzdělávání. Ocenění jim předali zástupci Karlovarského kraje u příležitosti blížícího se Dne učitelů, který se v naší zemi slaví 28. března.

Přírodní rezervace Soos opět láká k návštěvě

Soos
​Přemýšlíte o tom, kam se o víkendu vydáte na výlet? Tak máme pro vás tip. Po zimní přestávce je zpřístupněna rezervace Soos nedaleko Františkových Lázní. Otevřena je zde nejenom naučná stezka, ale i muzeum s reprodukcemi Zdeňka Buriana a modely prehistorických ještěrů.

Kraj nechá zmodernizovat další chebské křižovatky

Křižovatka
​Karlovarský kraj pokračuje ve stavbě jihovýchodního obchvatu Chebu. Součástí stavby je i řešení přilehlých křižovatek ulic Vrázova a Nižnětagilská, K Maškovu a Na Návrší. Rada Karlovarského kraje v tomto týdnu schválila dodavatele stavebních prací.

Likvidace bolševníku vstupuje do posledního roku realizace

​Karlovarský kraj od roku 2013 realizuje za podpory Evropské unie projekt za 81,6 milionu korun, v rámci něhož jsou likvidovány invazivní rostliny bolševník velkolepý, křídlatka a netýkavka žláznatá.

Kraj rozdělí příspěvky na vzdělávání v oblasti životního prostředí

Děti
​Stejně jako vloni i letos Karlovarský kraj podpoří neziskové organizace, které se zabývají environmentálním vzděláváním, výchovou a osvětou. Na jejich činnost půjde celkem 600 tisíc korun. Z poskytnutých prostředků budou hrazeny nejenom nejrůznější aktivity pro děti a mládež, ale také nové vybavení či naučné publikace.
1 - 10 Next