Archív krajských listů

Studenti ISŠTE Sokolov dovezli ze soutěže instalatérů medaile

instalateri
​V posledním únorovém týdnu se v Plzni konalo krajské kolo tradiční soutěže instalatérů. Studentům Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově se podařilo  vybojovat druhé místo v soutěži družstev a místo třetí v kategorii jednotlivců. ​

Kraj zřejmě povede široká koalice bez komunistů

Sál zastupitelstva
​Vedení Karlovarského kraje se po zbytek volebního období pravděpodobně ujme koalice ČSSD a dosud opozičních subjektů v krajském zastupitelstvu - HNHRM, ODS, ALTERNATIVY a TOP09+STAN. Společné prohlášení o zájmu vytvořit tuto koalici dnes zastupitelům představil sociální demokrat Petr Navrátil.

Krajský úřad se účastnil burzy pracovních příležitostí

Burza práce
​Šanci získat práci nabídla v tomto týdnu burza pracovních příležitostí  v Lidovém domě ve Staré Roli. Na akci, kterou uspořádala Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje, se jako zaměstnavatel představil také krajský úřad.


Odhalte literární hrdiny a vyhrajte atraktivní ceny

Soutěž
​Čtenáři Krajské knihovny v Karlových Varech se mohou těšit na zajímavou facebookovou soutěž. Jejich úkolem bude uhodnout jména známých či méně známých literárních postav. Soutěž, která se uskuteční v rámci celostátní akce „Březen měsíc čtenářů“, startuje v pondělí 2. března.

Karlovarský kraj se představí investorům na veletrhu v Cannes

Průmyslové zóny
​Ve dnech 10. - 13. března se bude Karlovarský kraj prezentovat na veletrhu realitních a investičních příležitostí MIPIM v Cannes. Akce se účastní developeři, investoři, rozvojové agentury i zástupci samospráv. Náš kraj chce představit nabídku průmyslových zón, tradiční průmyslová odvětví nebo lázeňství. 

Studenti krajských středních škol opět dostanou stipendia

studenti
​Karlovarský kraj i v tomto školním roce schválil motivační a prospěchová stipendia pro studenty krajských středních škol. Za první pololetí bude podle schválených pravidel rozdělena čtyřem stovkám žáků prvních a druhých ročníků částka 613 tisíc korun.

​Kraj získal další peníze na opravy silnic a mostů

Silnice
​Více jak tři desítky projektů Krajské správy a údržby silnic Karlovarského kraje se podaří během tohoto roku zrealizovat díky dodatečně přiděleným prostředkům ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jejich podrobný seznam včera odsouhlasila Rada Karlovarského kraje.

Krajská záchranka má moderní novorozeneckou sanitu

Novorozenecká sanita
​Od března letošního roku budou krajští záchranáři převážet nejmenší občánky regionu v novorozenecké sanitce nové generace. Sanitu potřebují k transportu těch novorozenců, u nichž došlo k akutním patologickým stavům. Pořízení vozidla v hodnotě 2, 6 milionu korun financoval Karlovarský kraj.

Nemocnice v kraji zrušily zákaz návštěv

Karlovarská nemocnice
​Díky poklesu výskytu chřipkových onemocnění na území Karlovarského kraje postupně jednotlivé nemocnice odvolaly zákaz návštěv. V sobotu zákaz zrušila nemocnice v Sokolově, od pondělí 23. února už lze navštívit lůžková oddělení i v nemocnicích v Karlových Varech a v Chebu.

Na burzu pracovních příležitostí se můžete vypravit do Karlových Varů

Burza pracovních příležitostí
​Další ze série akcí pořádaných Krajskou hospodářskou komorou Karlovarského kraje se tentokrát uskuteční 24. února v Lidovém domě ve Staré Roli. Nezaměstnaným i absolventům škol se zde představí místní firmy.
1 - 10 Next