Archív krajských listů

Další projekty dostanou dotaci z ROP Severozápad

Ostrov
​Těsně před Vánocemi schválil Výbor Regionální rady na svém zasedání dotace pro celkem čtyřiadvacet nových projektů z Karlovarského a Ústeckého kraje i plán výzev na rok 2015.Vánoce plné pohody a úspěšný rok 2015

Vánoce
​Krásné prožití vánočních svátků a v roce 2015 zdraví a úspěch přeje hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Poslechněte si jeho přání (formát mp3).Kraj zahájil stavbu krytu pro nový přístroj chebské onkologie

Nemocnice Cheb
​Moderní a šetrnou léčbu onkologicky nemocných pacientů by měl v budoucnu zajistit nový lineární urychlovač, který pro Nemocnici Cheb zakoupí Karlovarský kraj. Z toho důvodu kraj dnes zahájil budování krytu pro umístění a provoz přístroje na onkologickém oddělení nemocnice.

Na Chebsku se našly středověké mince, kraj odmění nálezkyni

Poklad
​Karlovarský kraj odmění ženu z Chebska, která loni našla u Lubů vzácný archeologický nález. Jedná se o téměř 1200 kusů stříbrných mincí z přelomu 13. a 14. století - tzv. hallských feniků. Poklad předala Muzeu Cheb, kde jej konzervovali a uložili.

Žáci ze základních škol poměřili síly v košíkové

Mikulášský turnaj
​Druhého ročníku Mikulášského turnaje v Karlových Varech se zúčastnila více než stovka talentovaných basketbalistů a basketbalistek. Během sportovního klání všichni ukázali, jakým míčovým dovednostem se během roku naučili a jakého pokroku dosáhli.

Kraj podpoří provoz sociálně terapeutických dílen

Handicepovaní lidé
​Více jak 14,5 milionu korun si mezi sebe rozdělí provozovatelé sociálně terapeutických dílen v regionu, kteří se věnují práci s lidmi se zdravotním, zejména mentálním postižením. Prostředky získají z individuálního projektu Karlovarského kraje, který byl podpořen z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

V Lázeňském pohárku opět bodovali žáci z našeho kraje

Kuchař
​Známá gastronomická soutěž žáků středních škol "Lázeňský pohářek" zavítala letos poprvé do prostor karlovarského Grandhotelu Pupp. Šestnáctý ročník akce přinesl zpřísnění pravidel, ale zároveň také úspěch žáků Středního odborného učiliště stravování a služeb Karlovy Vary.

Kraj vydal další knihy věnované přírodnímu bohatství regionu

Nové publikace
​Milovníci přírody se mohou těšit na druhé vydání knihy „Památné stromy Karlovarského kraje“, které kromě nejnovějších informací obsahuje i aktualizovanou mapu výskytu těchto vzácných dřevin. Do světa zvířat žijících ve vodě i na souši pak mohou čtenáři zavítat prostřednictvím publikace „Obojživelníci a plazi Karlovarského kraje“.

Internetová aplikace na krajských stránkách pomůže běžkařům

Bezkari
​Karlovarský kraj opět nabízí příznivcům běžeckého lyžování internetovou aplikaci, která je informuje o stavu upravenosti běžeckých tras v regionu. V aplikaci lyžaři najdou trasy v oblasti Krušných hor a výhledově i v lokalitách Slavkovského lesa.

Kraj opět vyhlašuje veřejnou soutěž o příspěvky na inovace

Výzkum
​Karlovarský kraj už počtvrté vyhlašuje veřejnou soutěž pro regionální podnikatele o příspěvky na inovace - tzv. inovační vouchery. Uspět v ní mohou malé, střední i velké firmy, které chtějí spolupracovat s vysokými školami či jinými vědeckými a výzkumnými organizacemi z celé ČR.

1 - 10 Next