Archív krajských listů

Anketa Osobnost Karlovarského kraje 2014 zná své vítěze

Osobnost 2014
​Karlovarský kraj vyhlásil v letošním roce výsledky jubilejního 10. ročníku ankety "Osobnost Karlovarského kraje". Veřejnost mohla během podzimu zasílat své nominace do tří kategorií. Ceny vítězům předal během slavnostního ceremoniálu v Grandhotelu Pupp hejtman Josef Novotný a další představitelé regionu.

Učitelé karlovarského gymnázia se zapojili do projektu Jazyky jinak

Karlovarští gymnazisté
​Učitelé cizích jazyků Prvního českého gymnázia v Karlových Varech se opět zapojili do evropského projektu, který má tentokrát název "Jazyky jinak". Cílem projektu je modernizace jazykového vzdělávání, větší zapojení informačních technologií v oblasti výuky i zvýšení konkurenceschopnosti absolventů školy.

Poskytovatelé sociálních služeb v regionu získají další finance

Socialni sluzby
​Na konci letošního roku dostanou poskytovatelé sociálních služeb další finanční prostředky na zajištění provozu služeb včetně mezd sociálních pracovníků. O těchto prostředcích na dofinancování sociálních služeb rozhodla česká vláda mimo jiné na základě jednání se zástupci krajů.

Vysoká škola technického směru? Příští rok opět v Sokolově

Rektorka ZČU
​Karlovarský kraj má zájem o pokračování činnosti pracoviště Západočeské univerzity Plzeň v Sokolově. Inicioval proto v tomto týdnu společné setkání se zástupci ZČU, města Sokolov, ISŠTE Sokolov i hospodářské komory. Účastníci jednání se shodli, že by univerzita mohla pro příští rok uchazečům nabídnout nový technický obor.

Kraj buduje v sokolovské nemocnici lůžkové oční oddělení

Nemocnice Sokolov
​Karlovarský kraj pokračuje v postupné rekonstrukci Nemocnice Sokolov. Díky přestavbě nevyužitých prostor bývalého ředitelství v pavilonu E by měli mít pacienti sokolovské nemocnice užř v příštím roce k dispozici nové oční oddělení s dvanácti lůžky.

Hejtman Josef Novotný jednal se zástupci německých regionů

Jednání s Němci
​Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se setkal v karlovarské Becherově vile se zástupci regionu Chemnitz a Horní Franky. Během jednání se mimo jiné řešila témata propojení rychlostní silnice R6 směrem na německou dálnici A93, přeshraniční spolupráce záchranářů, obnovení trati Selb - Aš i účast v projektu Clara III.

I přes pokles počtu cestujících je karlovarské letiště v zisku

Karlovarské letiště
​Citelný odliv návštěvníků z Ruska, který se odráží v cestovním ruchu i situaci v lázeňství, způsobil problémy rovněž mezinárodnímu letišti v Karlových Varech. Díky úsporám a změně plánu investic však letiště udrží i v tomto roce hospodaření se ziskem.

Kraj plánuje v roce 2015 hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Rozpocet
​Karlovarský kraj bude v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Pokud návrh rozpočtu schválí krajské zastupitelstvo, příjmy a výdaje by celkem měly činit 4, 65 miliardy korun. Do této částky jsou zahrnuty i prostředky, které kraji posílá stát na financování regionálního školství.

Hejtman vyhlásil 2. ročník výtvarné soutěže pro seniory

Seniorka
​Soutěž s názvem „Věk pro nás není překážkou“ je určena pro všechny seniory, kteří rádi tvoří a věnují se některé z výtvarných činností. Jejím cílem je ukázat, že i v pokročilém věku se dá žít aktivním životem.

Karlovarský kraj ocenil nejúspěšnější žáky a školy

Ocenění žáků
​Téměř stovce nejúspěšnějších žáků škol z našeho regionu ve školních soutěžích vyjádřili své uznání a dík zástupci Karlovarského kraje. V karlovarské Galerii umění předal oceněným hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný a náměstek hejtmana Václav Sloup pamětní listy a tradiční keramické sovy.

1 - 10 Next