Archív krajských listů

Aranžérky ze Sokolova bodovaly na jihu Čech

Plakát
​Začátkem října proběhlo v Českých Budějovicích Mistrovství České republiky AR Junior. V silné konkurenci zazářily studentky Střední školy živnostenské v Sokolově, které se umístily na předních soutěžních místech.

Rozvoj regionu bude koordinovat Regionální stálá konference

Regionální stálá konference
​V nadcházejícím programovém období EU pro léta 2014 - 2020 bude hlavní prioritou při čerpání evropských peněz respektování potřeb jednotlivých regionů. Z toho důvodu vznikla v Karlovarském kraji Regionální stálá konference (RSK), která se zaměří na naplňování rozvoje kraje. Jejím předsedou se stal hejtman Josef Novotný.

​Památky hlásí rekordní počty návštěvníků

Kynžvart
​Památky v Karlovarském kraji se těší nebývalému zájmu turistů. V uplynulé sezóně patřil k nejvyhledávanějším například středověký hrad Loket či barokní zámek v Bečově. Zatímco některé z nich se chystají na zimu zavřít, jiné zůstanou návštěvníkům otevřené.

Hejtman: Zaměstnanci škol a nejenom oni si od listopadu polepší

Hejtman Josef Novotný
​Zaměstnanci škol a školských zařízení v regionu dostanou od listopadu přidáno. Jak informoval hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uvolnilo pro tyto účely celkem 13,2 milionů korun. Ředitelé jednotlivých organizací se proto nemusejí obávat, že by prostředky na navýšení platů museli čerpat z vlastních zdrojů. Kromě zaměstnanců ve školství si polepší i úředníci a pracovníci příspěvkových organizací.

Za krásami Krušných hor se studenty ISŠTE Sokolov

Krušné hory
​Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov pořádá 8. listopadu tradiční studentský pochod malebnou krajinou Krušných hor. Na trasy dlouhé 13, 23, 27 a 35 kilometrů se v letošním roce vydají žáci a učitelé již po čtyřicáté. Připojit se může každý.

Kraj dosahuje značných úspor při nákupu energií a služeb

Krajský úřad

Snižovat náklady a dosahovat co nejvyšších úspor se snaží nejen komerční sféra, ale i Karlovarský kraj. Samotný krajský úřad proto v uplynulém období významně snížil náklady na vozový park, na nákup kancelářského materiálu nebo úklidových služeb. 

​Krušnohorská kuchyně nabízí kulinářské zážitky

Tradiční pokrmy
​O tom, že pokrmy z krušnohorské kuchyně chutnají výborně, se včera mohli přesvědčit hosté karlovarských Alžbětiných lázní. Studenti Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Nejdku zde prezentovali dobroty, které byly připraveny na základě starých ověřených receptur.

O dotace ve výši 2, 4 miliardy usiluje 129 nových projektů

Modernizace Pstruzi
​O čerpání evropských financí prostřednictvím ROP Severozápad je stále značný zájem. Od poloviny září žadatelé z Karlovarského a Ústeckého kraje podali 129 nových projektů s žádostí o dotace ve výši 2, 4 miliardy korun, přičemž vyčleněno bylo 1, 5 miliardy.

Nová kontaktní centra pomohou lidem proti domácímu násilí

Kontaktni misto
​Kontaktní místa pro oběti domácího násilí otevřela v Kraslicích, Jáchymově a Žluticích nezisková organizace Pomoc v nouzi.Cílem služby je poskytování bezplatné odborné pomoci v oblasti domácího násilí a stalkingu - nebezpečného pronásledování.

Mladá vědkyně zamíří na zahraniční soutěže

Monika
​Studentka Prvního českého gymnázia v Karlových Varech Thi Thu Giang Tran zaujala odbornou porotu natolik, že jí vybrala pro účast v prestižních mezinárodních vědeckých soutěžích. Karlovarský kraj bude v příštím roce reprezentovat v americkém Pittsburghu a italském Miláně.
1 - 10 Next