Archív krajských listů

Stavebnice Merkur míří do středních škol v kraji

Předávání stavebnic
​Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný předal ředitelům sedmi středních škol stavebnice Merkur. Ty mají být využity pro praktickou výuku studentů technických oborů. Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Na krajském úřadě se poprvé předávalo státní občanství

Laura Čikošová Vyšinskaja
​V prostorách krajského úřadu se uskutečnil slavnostní ceremoniál, během kterého poprvé zazněl státoobčanský slib. Novou občankou České republiky se stala mladá maminka původem z Běloruska Laura Čikošová Vyšinskaja.

Do Karlovarského kraje zavítala delegace z Turecka

Delegace z Turecka
​Na konci minulého týdne přicestovala do regionu turecká delegace. Kromě prohlídky západočeských lázní absolvovala i návštěvu krajského úřadu, kde ji přivítali radní Václav Jakubík a uvolněný zastupitel Edmund Janisch. Mezi témata společné diskuze patřilo zejména lázeňství.

Hejtman Josef Novotný předal šek ostrovskému triatlonistovi

Penize triatlonistovi
Úspěšný triatlonista Petr Šulc z Ostrova bude koncem října reprezentovat náš kraj a republiku na Mistrovství světa v Xterra triatlonu na Havaji. Z rukou hejtmana Josefa Novotného ještě před odjezdem převzal šek na 10 tisíc korun jako podporu kraje v jeho úsilí. Dalších 5 tisíc korun přidal hejtman ze svého nadačního fondu.

Podzimní přehlídky středních škol se blíží

Stredoskolaci
​Karlovarský kraj spolu se svými středními školami opět uspořádá výstavy nabídek středního vzdělávání. Akce se uskuteční během října ve všech třech bývalých okresech našeho regionu. Přehlídky jsou určeny především pro žáky 9. tříd, kteří se rozhodují, jaký obor studia si zvolí, ale také pro rodiče a další zájemce.

Hejtman: Kraj letos poskytl dobrovolným hasičům 3 miliony korun

Hejtman s hasici
​Hejtman Josef Novotný svolal komisi, která se zabývá žádostmi obcí o příspěvky pro jednotky sboru dobrovolných hasičů. Cílem jednání bylo vyhodnotit podporu kraje směřující k lepší vybavenosti a usnadnění práce dobrovolných hasičů. Letos kraj vydal ze svého rozpočtu 1 milion kroun na věcné vybavení jednotek, další 2 miliony šly na nákup nových cisteren v Ostrově a v Bochově.

Kraj chystá konferenci Zaměstnanost 2014

Petr Navratil
​Vznik nových pracovních míst, řešení nedostatku kvalifikovaných pracovníků či projekty zaměstnanosti - taková témata nabídne konference Zaměstnanost 2014, která se uskuteční ve čtvrtek 2. října v Kulturním centru Svoboda v Chebu.

Krajská záchranka otevřela novou základnu v Lubech u Chebu

Zachranka Luby
​Náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák a ředitel Zdravotnické záchranné služby Roman Sýkora dnes společně s představiteli města Luby otevřeli novou, v pořadí třináctou, výjezdovou základnu záchranky v Lubech u Chebu.


Ostrovský gymnazista míří na Cambridge

Adam Přáda
​Ještě před časem usedal do lavic Gymnázia Ostrov a pod vedení svého oblíbeného profesora Vladimíra Víta rozvíjel svůj talent v oboru chemie. Píle a láska k vědě se mu vyplatily - Adam Přáda se neztratil v tvrdé mezinárodní konkurenci a od října nastoupí ke studiu přírodních věd na prestižní Univerzitě v Cambridgi.

Kraj zahájil další část přestavby sokolovské nemocnice

Rekonstrukce ARO
​Rekonstrukcí anesteziologicko-resuscitačního oddělení a zateplením pavilonu B, kde oddělení ARO sídlí, pokračují investiční akce Karlovarského kraje v Nemocnici Sokolov. Obě stavební akce přijdou na více než 40 milionů korun z krajského rozpočtu.

1 - 10 Next