Archív krajských listů

Hejtman:Česko-čínské fórum je šance pro naše firmy

Cinske forum
​Druhým dnem pokračuje na Pražském hradě Čínské investiční fórum a setkání představitelů českých a čínských regionů. Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný přizval k účasti na této akci zástupce hospodářské komory, regionálních firem i podnikatele v cestovním ruchu a lázeňství. Hejtmany krajů, guvernéry provincií a další účastníky fóra přijal prezident ČR Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka.

Karlovarští studenti vyrazí na zkušenou do Německa

Dachser
​Střední odborná škola logistická v Dalovicích vyšle své studenty na zahraniční stáže. Praxi získají ve dvou velkých německých firmách Dachser a LC Lauterbach, které sídlí v nedalekém Bergu a Hofu.

Karlovarský kraj láká čínské investory a turisty

Hebei
​Na pozvání hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného navštívili v polovině týdne náš region před nadcházejícím Čínským investičním fórem v Praze představitelé čínské provincie Hebei, a poté i delegace hlavního města Pekingu.


Kraj nechal rekonstruovat pokoje a vyměnit okna v karlovarské nemocnici

Martin Havel
​Devět nově opravených pokojů s plně vybaveným sociálním zázemím začne v příštím týdnu sloužit pacientům chirurgie a  gynekologicko - porodnického oddělení karlovarské nemocnice. Stavebníci také vyměnili všechna okna na jižní a východní straně pavilonu B. Akci financoval Karlovarský kraj třemi miliony korun.

Letecký den v Chebu slibuje mimořádnou podívanou

Peggy Walentin
​Na chebském letišti se o víkendu uskuteční 5. ročník tradičního Leteckého dne. Diváci si rozhodně přijdou na své. Organizátoři slibují program, který nemá v historii letiště obdoby. Akce se koná za přispění Karlovarského kraje.

Kraj opět finančně podpoří sport a volný čas dětí a mládeže

I pro příští rok bude Karlovarský kraj ze svého rozpočtu udělovat příspěvky v oblasti sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže. Dotace mají pomoci sportovním klubům či zájmovým organizacím v činnosti s dětmi a mládeží. Letos rozdělil kraj mezi žadatele v této oblasti nemalou částku - téměř 15 milionů korun.

Karlovarský kraj nesouhlasí se zpoplatněním R6

Josef Novotny
​Ministerstvo dopravy ČR vyzvalo Karlovarský kraj, aby opět připomínkoval návrh vyhlášky o zpoplatněných úsecích silnic v naší republice. V příloze k vyhlášce je znovu zařazen ke zpoplatnění úsek R6 Jenišov - Cheb. Kraj proto opakovaně s návrhem nesouhlasí a své stanovisko zaslal ministerstvu. Negativní postoj vyjádřil kraj ale i k návrhu nařízení vlády týkajícímu se sazeb mýtného pro autobusy.

​Rotariáni odhalí v Nejdku pamětní desku Goethovi

Goethova kresba
​Karlovarští rotariáni pokračují v obnově pamětních desek, které připomínají návštěvy německého velikána v našem kraji. Další z nich bude slavnostně odhalena v Nejdku v sobotu 30. srpna. Součástí programu bude i vystoupení Alfréda Strejčka a Jitky Molavcové.

Hejtman Josef Novotný požádal vládního zmocněnce o pomoc

Vladni zmocnenec
​O nesouhlasu kraje s poplatky za vytěžené nerosty, o nutnosti urychlit přípravu staveb na R6 nebo o pomoci státu v rozvoji průmyslových zón jednal v Karlovarském kraji vládní zmocněnec Jiří Cienciala.


Dolní Žandov slaví titul Vesnice Karlovarského kraje roku 2014

Dolní Žandov
​Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku se stala obec Dolní Žandov na Chebsku. Získala tak Zlatou stuhu a postupuje do celostátního kola soutěže. Soutěž každoročně vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR.

1 - 10 Next