Archív krajských listů

Karlovarský kraj pokračuje v řešení vízové problematiky

Karlovy Vary
​Na provozovatele lázeňských domů v Karlovarském kraji a na jejich zaměstnance tvrdě dopadá odliv návštěvníků z Ruské federace. Ti tvoří podstatnou část klientely lázní v regionu. Karlovarský kraj se proto znovu obrátil na ministra zahraničních věcí s žádostí o řešení procesu udělování víz.

Karlovarští studenti pomáhali městské policii

Dopravní hřiště
V závěru školního roku se karlovarští středoškoláci zapojili do několika akcí pořádaných městskou policií. O tom, že byli vítanými pomocníky, svědčí i pochvala ze strany organizátora.

Karlovarský kraj poskytne příspěvek Kozodoji

Kozodoj
Oblíbená ekofarma Kozodoj se dočká opravy dětské herní plochy a nového multifunkčního zvedáku pro velká zvířata. Karlovarský kraj přispěje občanskému sdružení, které se stará o místní ekocentrum, 25 tisíc korun.

Značku Regionální potravina získá dalších devět výrobků

Regionalni potravina
​Dalších devět pochoutek z našeho kraje, které mají výjimečnou kvalitu a chuť, se bude moci pyšnit značkou Regionální potravina 2014. V letošním ročníku soutěže o ni usilovalo 84 produktů od 20 výrobců. Soutěžilo se v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly "Masné výrobky tepelně opracované" a kategorie "Ostatní".


Za řemesly do chebského muzea

Výstava
Unikátní výstava s názvem „Řemeslo má zlaté dno“ zavede návštěvníky chebského muzea do doby před rokem 1860, kdy po cestách putovali vandrující tovaryši a v ulicích měst visely nápadité vývěsní štíty cechovních mistrů. Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční dnes v 17 hodin.​

Žákyně karlovarského gymnázia zvítězila v celostátní soutěži

Vitezka SOC
​Talentovaní žáci Prvního českého gymnázia Karlovy Vary dosáhli mimořádného úspěchu. V silné konkurenci škol na celostátní přehlídce Sředoškolské odborné činnosti (SOČ) obstáli se ctí, jedna z žákyň pak získala 1. místo v soutěži a nominaci na světovou přehlídku v USA.

Kraj chce zařadit chebskou onkologii na seznam onkocenter jako spolupracující zařízení

Nemocnice Cheb
​Snaha Karlovarského kraje o vznik onkologického centra v regionu narazila na negativní odezvu České onkologické společnosti. Kraj proto usiluje o to, aby byla Nemocnice Cheb  zařazena na seznam těchto center v ČR alespoň jako spolupracující zařízení Komplexního onkologického centra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Pedagogové se učili, jak lépe porozumět dětem s autismem

Kurz
Krajské vzdělávací centrum uspořádalo kurz zaměřený na novou metodu komunikace s dětmi, které trpí autismem a dalším kombinovaným postižením. Účastníkům byl představen tzv. výměnný obrázkový komunikační systém (VOKS), který využívá k dorozumívání fotografie a jiné symboly.

Do Chebu zavítá roadshow proti rakovině

Jan Čenský
Ve středu 25. června proběhne v Obchodním centru Dragoun speciální roadshow, která je zaměřena na podporu boje s rakovinou. Pro návštěvníky je připraven bohatý odpolední program, v rámci kterého vystoupí odborníci na onkologická onemocnění. Akce se zúčastní i známý herec a mim Boris Hybner.​

Mezinárodní konference IMPA 2014 už brzy v Karlových Varech

Konference IMPA
​Ve dnech 26. - 27. června se v Karlových Varech uskuteční 5. ročník mezinárodní konference IMPA 2014, který bude zaměřen na prezentaci praktických ICT projektů a strategií ve veřejné správě a zdravotnictví našeho i sousedních regionů.


1 - 10 Next