Archív krajských listů

Hejtman navštívil Tatrovice, Černavu i další místa kraje

Bolsevnik
​Na své další pracovní cestě regionem se hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný nejprve zastavil u Sokolova, kde aktuálně probíhá likvidace bolševníku. Kraj začal s projektem omezování výskytu invazních rostlin před třemi lety, letos pokračuje v jejich chemickém i mechanickém ničení.

​​První dětský web pro malé návštěvníky památek zve na hrad a zámek Bečov

​Na Mezinárodní den dětí 1. 6. 2014 budou oficiálně spuštěny originální webové stránky pro nejmenší. Ve stejný den správa hradu a zámku Bečov otevře i nový návštěvnický okruh Procházka minulostí určený speciálně pro děti

Karlovarské iktové centrum se dočká nového vybavení

Lékaři
Iktové centrum Karlovarské krajské nemocnice, které se stará o pacienty s mozkovými příhodami, bude nově vybaveno. Projekt na pořízení přístrojů v hodnotě přesahující 13 milionů korun předfinancuje Karlovarský kraj.

​​​Krajská záchranka pořídila nová vozidla

​Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje posílila svůj vozový park o dvě nová auta do systému rendez-vous. Lékaři začnou v nových vozech vyjíždět k pacientům zejména z Chebska a Tepelska už v těchto dnech.

Kraj přispěje obcím na nové vodovody a dostavbu kanalizací

COV
​Celkem 13 milionů korun rozdělí Karlovarský kraj na vodohospodářské stavby v regionu. Příspěvky získají malé obce do dvou tisíc obyvatel nebo části větších obcí do pěti set obyvatel, které by měly problém dosáhnout například na evropské dotace.


Hejtmani chtějí rovné podmínky pro čerpání eurodotací

Hejtmani Pardubice

​Rozpočtové určení daní, pravidla pro čerpání evropských dotací nebo jednání s ministrem vnitra - to byly klíčové body včerejšího jednání Rady Asociace krajů ČR (AK ČR) v Pardubicích.


Sokolovské muzeum zve na výstavu o 1. světové válce

Výstava
Letos uplynulo 100 let od vypuknutí 1. světové války. Válečný konflikt, který natrvalo změnil nejenom podobu Evropy, ale i životy miliónů lidí, připomíná sokolovské muzeum. Výstava, na které si mimo jiné můžete vyzkoušet váhu velké polní, potrvá až do 31. srpna.

Karlovarský kraj podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury

Cyklostezka
Karlovarský kraj nabízí skoro 2 tisíce kilometrů cyklistických tras. I letos vynaloží nemalé prostředky na to, aby se cyklistická infrastruktura v regionu dále rozvíjela. Na vybudování nových tras a stezek, jejich značení a na přípravu studií, projektových dokumentací a rozvojových materiálů přispěje téměř 3,5 milionu korun.

V kraji budou studovat nekvalifikovaní pedagogové i strojaři

Studenti
Díky spolupráci Karlovarského kraje se Západočeskou univerzitou Plzeň se podstatně rozšíří možnosti studia pro nekvalifikované pedagogy i zájemce o technické vzdělávání přímo v regionu. Univerzita otevře dvě konzultační střediska pro pedagogy v Karlových Varech a v Chebu. Třetí pracoviště pro studenty strojní fakulty pak na ISŠTE Sokolov.

​Nové stanoviště záchranky bude v Lubech

Sanitka
​Od října letošního roku bude obyvatelům Lubů u Chebu a přilehlých oblastí sloužit nové, v pořadí již třinácté, stanoviště Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje.
1 - 10 Next