Archív krajských listů

Karlovarský kraj podpoří chovatele drobných zvířat

Králík
Český svaz chovatelů získá od Karlovarského kraje příspěvek ve výši 50 tisíc korun. Peníze poputují na opravy chovatelského zařízení, práci s mládeží a pořádání soutěží.​

Císařské lázně představí výstavu o lázeňské architektuře

Císařské lázně
V jedné z nejvýznamnějších památek Karlových Varů se uskuteční výstava s názvem „Francouzské vlivy v české lázeňské architektuře“. Výstava bude slavnostně zahájena v sobotu 3. května v 17:30 hodin a potrvá do 30. září.

Fotografická soutěž zná vítěze

Vítěz soutěže
​„Vyfoťte Karlovarský kraj a vyhrajte“, to je název soutěže, kterou vyhlásil Karlovarský kraj pro všechny amatérské fotografy. Z celkem 188 snímků vybírala ty nejlepší odborná porota i veřejnost.

Komise pro školství Asociace krajů ČR řešila jednotné přijímací zkoušky

​Zavedení jednotných přijímacích zkoušek ke studiu maturitních oborů po celé republice je nutným krokem ke zvýšení kvality vzdělávání. Shodli se na tom členové komise pro školství AK ČR na svém jednání v uplynulém období. Předseda komise a hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný byl pověřen k dalšímu jednání na toto téma s ministerstvem školství.

Karlovarský kraj slaví Rok české hudby 2014

Koncert
​Česká republika si letos připomíná významná životní jubilea osobností světa hudby. Napříč regiony se koná řada akcí, které oslavují Rok české hudby 2014. Karlovarský kraj uspořádá muzikologickou konferenci, operní koncert nebo hudební pořady pro děti a mládež.

Svaz měst a obcí ČR uspořádal v regionu setkání se starosty

Setkani SMO
​Regulace cizojazyčné reklamy, změny v koncesích pro prodej alkoholu nebo čerpání evropských peněz v nadcházejícím období - taková byla témata krajského setkání, které v Karlových Varech zorganizoval Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR).

Dřevěné schody a parkoviště na kola zvelebí Trojstátí

Bezbariérové schody
​Především cykloturistům a návštěvníkům Hranic a okolí budou sloužit nové dřevěné schody a parkoviště na kola.

Studenti z "keramky" maturovali v nových laboratořích

Laborator
​V uplynulém týdnu se konala na SPŠ keramické a sklářské Karlovy Vary praktická maturitní zkouška žáků oboru Aplikovaná chemie. Maturanti přitom poprvé pracovali ve dvou nově zrekonstruovaných chemických laboratořích.

Podnikatelé z našeho regionu diskutovali s hejtmanem

Hejtman s podnikateli
​Desítka zástupců firem a investorů z Karlovarského kraje se v závěru uplynulého týdne setkala s hejtmanem Josefem Novotným. Společně diskutovali o možnostech zlepšení podnikatelského prostředí v kraji, o stavbě rychlostní silnice R6 či o administrativě projektů financovaných z EU.

V bavorském Hofu se jednalo o přeshraniční spolupráci

Jednání v Hofu
Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se sešel se zástupci německých zemských okresů Vogtlandkreis a Landkreis Hof. Tématem společného jednání byly možnosti přeshraniční spolupráce v novém programovém období 2014 – 2020.
1 - 10 Next