Archív krajských listů

Kraj se představil na veletrzích cestovního ruchu

Veletrh ITB Berlín
​Jarní maraton veletrhů cestovního ruchu byl z pohledu Karlovarského kraje poměrně úspěšný. Standardně vysoká poptávka po léčebných pobytech, informacích o památkách, volnočasových aktivitách, možnostech ubytování a mnohé další dotazy byly jasným důkazem trvajícího zájmu turistů o Karlovarský kraj a do jisté míry příslibem dobré turistické sezony.

Kraj zajistí služby sociální prevence ve vyloučených lokalitách

Deti
​Karlovarský kraj zajistí sociální služby pro rodiny s dětmi v sociálně vyloučených lokalitách regionu. Na tyto činnosti půjde okolo 12 milionů korun. K zabezpečení služeb Karlovarský kraj získal dotaci z individuálního projektu v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Logistická celoživotní akademie - šance ke vzdělání

Logisticka skola
Zatímco dopoledne se plní lavice SOŠ logistické v Dalovicích žáky školy, odpoledne patří učebny dospělým. Ti mohou získat výuční list v oboru logistiky nebo se věnují cizím jazykům. Od ledna letošního roku jim to umožňuje projekt Logistická celoživotní akademie - certifikované místo EBC*L.

O víkendu se otevřou půjčovny kol Českých drah

Cyklopujcovny
​Začátek turistické sezóny je v Karlovarském kraji už čtvrtým rokem spojen s otevřením půjčoven kol Českých drah. Od soboty 29. března bude možné si na výlety po regionu vypůjčit klasické bicykly i elektrokola.


Karlovarský kraj chce znovu prosadit krajské dálniční známky

Silnice R6
​Zavedení levnějších dálničních známek by mělo být výsledkem zákonodárné iniciativy Karlovarského kraje, jejímž cílem je novelizace zákona o pozemních komunikacích.

Žáci Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně zvítězili na veletrhu fiktivních firem

Fiktivni firmy
​V polovině března se v Praze konal 20. mezinárodní veletrh fiktivních firem. Své zástupce v podobě fiktivních firem Skalpel a Tispo vyslalo do soutěže tradičně i Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně. Mariánskolázeňští gymnazisté si z veletrhu přivezli absolutní vítězství.

Do cestovního ruchu půjde více než jeden milion korun

Cestovní ruch
​Karlovarský kraj letos rozdělí 1,2 milionu korun subjektům podnikajícím v cestovním ruchu. Příspěvky žadatelé využijí na pořádání akcí, tvorbu webových stránek či vydání publikací s turistickou tématikou.

Kraj podpoří novou expozici karlovarského muzea

Muzeum KV
​Muzeum Karlovy Vary by se mohlo svým návštěvníkům do budoucna pochlubit novou expozicí. Důstojně by tak v příštím roce oslavilo 150. výročí svého založení. Na nutné stavební úpravy a přípravu expozice by chtělo muzeum využít dotaci z tzv. norských fondů, akci by měl předfinancovat Karlovarský kraj.

Kraj opět přispěje na obnovu poničených lázní Kyselka

Kyselka
Obecně prospěšná společnost Lázně Kyselka získá od Karlovarského kraje finanční příspěvek na restaurování kamenných prvků fasády pavilonu Ottova pramene. Pokud to schválí Zastupitelstvo Karlovarského kraje, na obnovu pavilonu půjde 500 tisíc korun.

Kraj opět rozdělí firmám příspěvky na inovace

Inovacni vouchery

​Už potřetí měli podnikatelé a firmy v Karlovarském kraji příležitost soutěžit o finanční příspěvky, tzv. inovační vouchery, na podporu jejich spolupráce s výzkumnými pracovišti a vysokými školami. V letošním roce uspělo 12 návrhů projektů za více než 2 miliony korun.

1 - 10 Next