Archív krajských listů

Hejtman diskutoval na Ašsku o zdravotnictví i o zaměstnanosti

Trojmezi
​Na další ze svých pracovních cest po regionu se hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný vypravil na Ašsko. V Trojmezí, kde se střetávají hranice Čech, Bavorska a Saska a kudy vede hojně navštěvovaná naučná stezka, se setkal se starostou Hranic Miroslavem Pickou.

Do kraje zavítal předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek

Michal Hasek
​V závěru února navštívil Karlovarský kraj na pozvání poslankyně a krajské zastupitelky Markéty Wernerové předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek.Silnice v kraji čekají rozsáhlé opravy

Silnice
​Karlovarský kraj letos investuje více než jednu miliardu korun do oprav silnic. Díky spuštění Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad může opět žádat o dotace, které by v případě úspěšné žádosti činily 680 milionů korun.

Chebská Galerie 4 získá nové prostory

Chebský špejchar
​Oblíbená galerie se přestěhuje do historického objektu Špejcharu v Chebu, který projde rozsáhlou rekonstrukcí . Přestavbu bude hradit Karlovarský kraj, který na opravu budovy bude žádat o dotaci z evropských prostředků.

Přijďte se pobavit na masopustní veselí do Chebu

Masopust
Tak jako každý rok i letos projde Chebem masopustní průvod. Na akci jsou zváni všichni, kteří se rádi baví a chtějí si zavzpomínat na staré tradice. V pořadí již 10. ročník se uskuteční v sobotu 1. března.​

Kraj podpoří pořádání chovatelských přehlídek a mysliveckých výstav

Trofeje
Okresní myslivecké spolky získají od Karlovarského kraje příspěvky na pořádání chovatelských přehlídek a mysliveckých výstav trofejí zvěře. Tyto akce dnes představují velmi vítanou formu prezentace myslivosti v regionu.

Krajské knihovna vyhodnotila 7. ročník literární soutěže

Vyhodnocení soutěže
​Soutěž určená amatérským spisovatelům, byla tradičně vyhlášena v Týdnu knihoven. Zúčastnilo se jí 46 autorů z celé republiky, 14 příspěvků bylo z Karlovarského kraje a 6 přímo z Karlových Varů.

​Soutěž o nejlepší stavby kraje vstupuje do 14. ročníku

Projekt
​Přehlídka a soutěž „ Stavby Karlovarského kraje“ se uskuteční v rámci Dnů stavitelství a architektury ve dnech 5. - 6. června 2014.

Karlovarské letiště plánuje další významné investice

Letadlo
Mezinárodní letiště v Karlových Varech má za sebou další úspěšný rok a jeho hospodaření by mělo být i nadále ziskové. Již nyní se připravuje na další investice do rozvoje infrastruktury.

Záchranka dostane nové sanitky

Sanitky
​Rychlejší obnovy zastaralého vozového parku se dočká Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje. Formou operativního leasingu nakoupí během čtyř let 20 nových sanitek a čtyři vozidla typu rendez-vous.
1 - 10 Next