Archív krajských listů

Na sociální služby v kraji půjde v letošním roce více peněz

DPS Pernink
​Poskytovatelé sociálních služeb každoročně usilují v dotačním řízení Ministerstva práce a sociálních věcí o navýšení financí na svůj provoz. Díky změně v návrhu zákona o státním rozpočtu, kterou prosadil ve Sněmovně hejtman Josef Novotný, letos půjde na sociální služby namísto předpokládaných šesti miliard ještě o 1, 2 miliardy korun více.

Stavebnice Merkur poslouží středoškolákům jako učební pomůcka

Stavebnice Merkur
​Využití stavebnice Merkur pro výuku technických oborů představil studentům a pedagogům její výrobce na podzimní prezentaci středních škol v Sokolově.

České dráhy převzaly všechny motorové jednotky RegioShark v Karlovarském kraji

Regioshark
​Celkem osm moderních železničních vozidel, motorových jednotek RegioShark, nasazují do provozu České dráhy v Karlovarském kraji.

Zástupci Karlovarského kraje navštívili Čínu

Pracovní jednání
Na začátku ledna odcestovali zástupci Karlovarského kraje na pracovní cestu do Číny. Během návštěvy distriktů Changping a Xicheng jednali o spolupráci v oblastech cestovního ruchu, lázeňství a zdravotnictví.

Nové vybavení pro strojírenskou i elektrotechnickou praxi získá ISŠ Cheb

Ucni
Integrovaná střední škola v Chebu plánuje vybavit školní dílny moderními soustruhy nebo frézkami. S novým vybavením budou ale pracovat i žáci v elektrotechnických dílnách nebo v gastronomických oborech. Díky podpoře Karlovarského kraje tak pokračuje projekt modernizace školních dílen, na nějž chce škola získat evropskou dotaci.

Kraj usiluje o rekonstrukci dalšího úseku trati Horní Slavkov – Krásný Jez

Vlak
​V loňském roce byla částečně zprovozněna více než 15 let nepoužívaná trať z Horního Slavkova do Krásného Jezu. Vlaky vyjely z Krásného Jezu do Kounic. Karlovarský kraj nyní usiluje o rekonstrukci dalšího úseku této trati. Jedná o tom se Správou železniční dopravní cesty

Na krajském úřadě proběhlo plenární zasedání tripartity

Zasedání
Letos poprvé se sešla Rada hospodářské a sociální dohody Karlovarského kraje. Na plenárním zasedání se řešilo například regionální školství a otevření odloučeného pracoviště strojní fakulty Západočeské univerzity v Sokolově, problematika čerpání dotací z ROP Severozápad či aktuální situace v lázeňství.

Domov pro seniory v Perninku má moderní vstup i novou ordinaci

DPS Pernink
​Bezbariérový vstup v moderní podobě nyní vítá obyvatele i návštěvníky Domova pro seniory v Perninku. Úpravou přízemí především pro  klienty s pohybovými obtížemi pokračuje Domov v plánu postupné modernizace, která bude probíhat i v letošním roce.

Ocenění "Spokojený zákazník za rok 2013" získalo 13 firem

Cena Spokojeného spotřebitele
​Ocenění uděluje Sdružení českých spotřebitelů těm podnikatelům a firmám v Karlovarském kraji, které trvale poskytují své služby na vysoké úrovni. Regionální zástupci Sdružení českých spotřebitelů letos vybírali z 21 návrhů.

Karlovarští gymnazisté mají novou fyzikální laboratoř

​První české gymnázium v Karlových Varech věnovalo svým studentům dárek k pololetnímu vysvědčení: moderní laboratoř přírodních věd. Získalo ji díky příspěvku 200 000 korun od Nadace ČEZ.
1 - 10 Next