Archív krajských listů

Karlovarský kraj chystá pro Rok české hudby 2014 řadu akcí

Hudebnici
​Muzikologickou konferenci, operní koncert nebo pořady pro děti a mládež připravuje Karlovarský kraj na rok 2014, který je oficiálně vyhlášen Rokem české hudby. Jde o období mimořádných kulturních událostí, které od roku 1924 připomínají výročí osobností české hudby.

Ministr financí přislíbil hejtmanovi řešení problému s odkalištěm u Chodova

Vresova
​Během letních dnů trápily obyvatele Chodova a okolí výpary z dehtových kalů odkaliště ve Staré Chodovské, které patří mezi staré ekologické zátěže v regionu. Hejtman Josef Novotný se proto obrátil na ministra financí Jana Fischera a požádal jej, aby stát dofinancoval likvidaci nebezpečné ekologické hrozby.

ROP Severozápad přijal od svého restartu žádosti za více než 6, 7 miliardy

As
Zájem o dotace z ROP Severozápad předčil očekávání. Ve výzvách uzavíraných na konci letošního roku se v programu čerpání evropských dotací sešly žádosti za asi 6, 7 miliardy korun. Prakticky ve všech oblastech podpory objem požadovaných dotací přesahuje množství peněz, které je pro dané typy projektů k dispozici.

Po rychlostní silnici R6 by se mělo kompletně jezdit ve čtyřpruhu

R6
​Z podnětu hejtmana Josefa Novotného se ministerstvo dopravy rozhodlo aktualizovat studii technického řešení a efektivity dostavby rychlostní komunikace R6. Centrální komise ministerstva rozhodla o tom, že narozdíl od původně zamýšlených tří střídavých jízdních pruhů povede R6 od Karlových Varů do Nového Strašecí ve čtyřpruhu.

Chebský špýchar se dočká rekonstrukce

Cheb
​Náklady na obnovu historického objektu činí zhruba 25 miliónů korun, Karlovarský kraj se pokusí část z těchto peněz získat z Regionálního operačního programu Severozápad. Po rekonstrukci se má do budovy přestěhovat Galerie fotografie G4.

Šťastné Vánoce a úspěšný rok 2014

Hejtman Josef Novotný
​Příjemné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce 2014 přeje hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. Poslechněte si jeho přání. (formát mp3)

Sokolovské muzeum zažádá o dotaci na důl Jeroným

Vstupní objekt
V příštím roce by mohlo vzniknout nové zázemí pro pracovníky a návštěvníky historického dolu Jeroným v Čisté. Muzeum Sokolov zažádá o dotaci na vybudování vstupního objektu v rámci ROP Severozápad.

Karlovarský kraj zřizuje institut koronera

Sanitka
​Institut koronera bude působit v rámci Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje od 1. ledna 2014. Lékaři se specializovanou působností k ohledání těl zemřelých budou vyjíždět po celém území regionu.

V Karlovarském kraji bude jezdit nový autobus

Nový autobus Iveco
Cestující v Karlovarském kraji se mohou těšit na pohodlnější jízdu v novém autobuse Iveco Crossway Euro VI. K jeho slavnostnímu předání došlo v areálu Krajského úřadu Karlovarského kraje za přítomnosti náměstka hejtmana Petra Navrátila.

Prezident Miloš Zeman navštíví Karlovarský kraj

Návštěva prezidenta
Ve dnech 13. – 15. ledna 2014 navštíví Karlovarský kraj prezident České republiky Miloš Zeman s paní Ivanou Zemanovou.
 
1 - 10 Next