Archív krajských listů

Ostrov bude hostit tradiční dětský festival Oty Hofmana

Festival Oty Hofmana
​Hry a volný čas, to je hlavní téma letošního 45. dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který se bude konat od 6. do 9. října v Ostrově. Hlavními partnery jsou Město Ostrov a Karlovarský kraj.

ISŠ Cheb má novou moderní učebnu

Ucebna Cheb
​Integrovaná střední škola v Chebu otevřela zbrusu novou učebnu - technologické centrum, které je plně vybavené počítačovou a strojírenskou technikou. Využívat ji budou nejen žáci integrované školy, ale i ti, kteří jsou dosud na základních školách a v budoucnu by se mohli stát studenty strojírenských nebo stavebních oborů.

Soutěže o nejlepší firmu a živnostníka roku znají vítěze

Frima roku 2013
Firmou roku 2013 se v Karlovarském kraji stala společnost Nelan, která vyrábí a montuje plastová okna. Mezi živnostníky pak zabodovala Lenka Bierová, která vyrábí ručně vinuté perličky. Vítězům poblahopřál náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Karlovarská záchranka má novou posilu

ZZS KK
Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje včera představila nové vozidlo setkávacího systému Rendez-Vous, které se podařilo zakoupit ze sponzorských darů obcí a firem Sokolovska. Náklady na pořízení vozidla dosáhly více než půl miliónu korun.

Čekatelé na evropské dotace už brzy dostanou své peníze

Bazén KV
​Příjemci dotací z Karlovarského a Ústeckého kraje se na začátku října dočkají obnovení proplácení finančních prostředků z ROP Severozápad. Ministerstvo pro místní rozvoj zaslalo Regionální radě dokument, kterým umožňuje proplácení dotací pro již realizované projekty.

46. ročník TOURFILMu a 20. ročník TOUR REGION FILMu už brzy

Tourfilm
​Nejstarší festival turistických filmů na světě se bude opět letos konat radičně v Karlových Varech ve dnech 3. - 5. října 2013 v Grandhotelu Pupp a v lázeňském hotelu Thermal. Do soutěže se přihlásilo 747 filmů a multimédií ze 132 zemí světa. Českých filmů je letos 143, což je rekord.

Karlovarský kraj se prezentoval na veletrhu v Plzni

Veletrh Plzen
S turistickou a lázeňskou nabídkou Karlovarského kraje se měli možnost tentokrát seznámit návštěvníci 9. ročníku veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje s názvem ITEP.

O víkendu odstartuje cyklus přednášek o Krušných horách

Krusne hory
Karlovarský kraj ve spolupráci s karlovarským muzeem, krajskou knihovnou a obecně prospěšnou společností Montanregion Krušné hory – Erzgebirge připravil cyklus přednášek s názvem „Krušné hory – malé pohoří světového významu“. První z nich proběhne již tuto sobotu.

Získejte zvýhodněné startovné na závody RunCzech

RunCzech
Jestliže už nyní přemýšlíte o tom, kterých závodů RunCzech se v příštím roce zúčastníte, nezapomeňte na to, že do 30. září je pro vás připravena speciální nabídka se startovným za zvýhodněnou cenu.

Hejtman Josef Novotný se setkal se zástupci Západočeské univerzity

Setkani ZCU
​V uplyném týdnu se v Plzeňském kraji uskutečnilo výjezdní zasedání vedení Západočeské univerzity v Plzni a jejích fakult "Kulatý stůl 2014 - 2020". Diskuze o strategii univerzity pro nadcházející období se účastnili i představitelé Karlovarského a Plzeňského kraje.
1 - 10 Next