Archív krajských listů

Hejtman jednal s ukrajinským velvyslancem

Ukrajinský velvyslanec
Hlavním tématem setkání hejtmana Josefa Novotného a ukrajinského velvyslance Boryse Zajčuka bylo projednání nového návrhu Dohody mezi Radou ministrů Autonomní republiky Krym a Karlovarským krajem.

Nový projekt pro mateřské školy se soustředí na zdraví a bezpečí

Zachranny kruh
Asociace Záchranný kruh společně se svými partnery včetně Karlovarského kraje vytvořila nový ojedinělý vzdělávací projekt pro mateřské školy v Karlovarském kraji a jejich pedagogy.

ISŠTE Sokolov se v budoucnu dočká nové ICT techniky

Studenti
Rada Karlovarského kraje schválila realizaci výběrového řízení na nákup nové ICT techniky pro projekty ISŠTE Sokolov v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Předpokládaná hodnota nové ICT techniky se pohybuje ve výši cca 800 tisíc korun.

Karlovarský kraj letos vloží do rekonstrukcí, oprav a údržby silnic přes 315 milionů korun

Silnice
Celkově přitom přispěje na správu a investice na silnicích částkou 393 miliony korun. Provozní plán Krajské správy a údržby silnic počítá se zdroji v celkové výši přes 670 milionů korun.

České dráhy zlevní jízdenky na vybraných tratích v regionu

Vlak
České dráhy se snaží zvýšit zájem o dopravu vlakem na regionálních tratích, které nejsou tolik využívány. Rozšíří proto od března seznam úseků, kde cestující dostanou automaticky o čtvrtinu levnější jízdné. V Karlovarském kraji se slevy dotknou celkem šesti tratí.

Hejtman: Musíme pomoci nemocnicím, proto je další jednání s pojišťovnami nezbytné

Josef Novotny
Nižší úhrady od zdravotních pojišťoven na rok 2013 fatálně zkomplikovaly chod regionálních nemocnic. Vedení zdravotnických zařízení otevřeně hovoří o nutnosti odkládat plánované operace, šetřit na investicích, dokonce by mohlo dojít i k propouštění zaměstnanců.

SC Pendolino častěji do Františkových Lázní

Frantiskovy Lazne
Moderní rychlovlaky SC Pendolino začnou od neděle 3. března častěji jezdit do Plzně a do Františkových Lázní. Současný sobotní pár vlaků Bohumín - Františkovy Lázně - Bohumín doplní České dráhy dalším nedělním spojem a jedním párem vlaků do/z Plzně.

Soutěž o nejinspirativnější středoškolský časopis

Stredoskolsky casopis
Jste středoškoláci a vydáváte školní časopis? Do 15. března 2013 jej můžete přihlásit do soutěže o nejinspirativnější středoškolský časopis a poměřit své síly s dalšími redakcemi z celé ČR.

Karlovarské studentky druhé na republikovém šampionátu v plavání

Plavkyne
Stříbrné medaile a radost si na konci ledna přivezlo z Mistrovství republiky středních škol v plavání družstvo studentek Střední odborné školy pedagogické, gymnázia a vyšší odborné školy Karlovy Vary.

Karlovarské SOU stravování a služeb získalo prestižní cenu

Plaketa SOU
Střední odborné učiliště stravování a služeb Karlovy Vary se od uplynulého víkendu může pyšnit zlatou plaketou Magdaleny Dobromily Rettigové. Škola získala toto ocenění od Asociace kuchařů a cukrářů ČR za přínost v oboru gastronomie.
1 - 10 Next