Archív krajských listů

Týden knihoven pod mottem Čti, žij zdravě!

Deti s knihou

Nejrůznějším věkovým a zájmovým skupinám je určen Týden knihoven v Krajské knihovně Karlovy Vary. V termínu od 1. do 7. října jsou zváni stávající i potencionální noví čtenáři. Největší účast je žádoucí v pátek 5. října, kdy je naplánována recesistická akce, při které se bude tvořit knihovnický had. Již 16. ročník celostátní akce Týden knihoven má motto Čti, žij zdravě!

Stanovisko hejtmana  Josefa Novotného k prvnímu případu otravy metanolem v kraji

Josef Novotný
"O tomto případu jsem byl informován složkami Integrovaného záchranného systému, a proto bych chtěl znovu neprodleně vyzvat obyvatele Karlovarského kraje, aby byli opatrní, nepodceňovali nebezpečí ohrožení vlastního zdraví a života a vyhýbali se konzumaci podezřelých, neoznačených lihovin, které mohou obsahovat rizikové množství metanolu.

SOŠ logistická a SOU Dalovice chystá celonárodní soutěž Logistik Junior 2012

SOS logisticka
Střední odborná škola logistická a SOU v Dalovicích zve všechny zájemce na celonárodní kolo vědomostní soutěže v logistice "Logistik Junior roku 2012". Akce se koná 2. - 4. října v areálu školy.

Praha hostila Den Karlovarského kraje

Den Karlovarskeho kraje
Den Karlovarského kraje se konal za velkého zájmu veřejnosti na Náměsti republiky. O program se starali děti ze základních uměleckých škol z celého regionu.

Unikátní krajská fotobanka nabízí 900 fotografií, připravuje se videobanka

Fotobanka
Novináři, odborníci v cestovním ruchu i zájemci z řad veřejnosti mohou od roku 2009 využívat volně dostupnou internetovou fotobanku Karlovarského kraje. Fotografiemi v tiskové kvalitě do ní přispívají profesionální i amatérští fotografové.

Vítězové soutěže O hejtmanský mobil si převzali ceny

Predaveni cen
Jedenáctého ročníku tradiční krajské soutěže se letos zúčastnilo 15 dětí z celého regionu. Jejich úkolem bylo správně zodpovědět 10 otázek z internetových stránek Karlovarského kraje a namalovat obrázek nebo pořídit fotografii na téma „Krásy Karlovarského kraje“

Na koleje v Karlovarském kraji vyjel nový vlak

RegioShark
Moderní železniční vozidlo, motorovou jednotku Regio Shark, budou mít během podzimu k dispozici cestující na lince Karlovy Vary - Chomutov. Do prosince 2013 nasadí České dráhy na koleje v regionu celkem 8 těchto nových vlaků.

Vlastníci památek se setkají na hradě v Bečově

Setkani Becov
První říjnový víkend bude horní hrad v Bečově nad Teplou patřit vlastníkům památek. Uskuteční se tam setkání nazvané Cesty labyrintem péče o památku śe zaměřením na možnosti a význam záchrany historických omítek.

Martin Havel: Premiér Nečas mystifikuje veřejnost, ČSSD kraje nezadlužila

Martin Havel
Důrazně se ohrazuji proti tvrzení premiéra Petra Nečase na půdě poslanecké sněmovny, kde obvinil ČSSD, že zadlužuje kraje, snižuje provozní výdaje na školství a zdravotnictví a naopak zvyšuje mzdy úředníkům a provozní náklady krajských úřadů.

Karlovarský kraj otevřel moderní Pavilon akutní medicíny karlovarské nemocnice

Pavilon akutni mediciny
Operační sály svítící novotou i heliport na střeše nového pavilonu karlovarské nemocnice si během víkendu mohla prohlédnout veřejnost i zájemci z řad odborníků. Supermoderní pavilon na počátku října přijme první pacienty.
1 - 10 Next