Archív krajských listů

Vlaky na trati Bad Brambach – Cheb budou jezdit i v sezóně 2012 - 2013

Vlakova souprava
Přeshraniční osobní místní doprava na trati Bad Brambach – Cheb bude zachována i době platnosti nového jízdního řádu 2012/13. Karlovarský kraj o tom uzavřel dohodu se společností České dráhy. Dohodu přivítala také kancelář EgroNetu při dopravním sdružení Vogtland.

Regionální zoo by podle studie měla vzniknout na Chebsku

Sova

Nejvhodnějším místem pro zřízení regionální zoologické zahrady je lokalita Cheb - Maškov. Alespoň to tvrdí autoři vyhledávací studie, jejímiž výsledky se zabývali krajští radní. Podoba, velikost a zaměření zoo se budou dále upřesňovat.

Po obnovené vlečce v Kyselce se opět sváží minerálka

Vlecka v Kyselce
Slavnostní průjezd historické parní lokomotivy oficiálně zahájil dopravu na obnovené vlečce z Vojkovic do Kyselky. Vlečku, která byla patnáct let mimo provoz, zrekonstruovaly Karlovarské minerální vody Mattoni, a. s. za čtyři měsíce.

V Praze se jednalo o pokračování stavby R6

Martin Havel
V Praze se z iniciativy starosty Řevničova Jiřího Petráčka konalo setkání se zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a starosty obcí ležících na trase budoucí rychlostní silnice R6. Cílem setkání bylo získat aktuální informace o přípravě budování obchvatů obcí a pokračování stavby zastaveného úseku Lubenec - Bošov.

Sponzorský dar pomůže seniorům

Predani seku

Celkem sto tisíc korun obdržel Domov pro seniory Skalka od Nadace Komerční banky Jistota na koupi čtyř ošetřovatelských lůžek. Ta budou sloužit především méně pohyblivým klientům.

Modernizaci iktového centra v Sokolově je nucen realizovat a financovat kraj

Operace

Schválila to Rada Karlovarského kraje na svém jednání v pátek 24. 8. 2012. Přestavba a modernizace iktového centra je nutná k tomu, aby sokolovská nemocnice splnila podmínky prodloužení statutu iktového centra požadované ministerstvem zdravotnictví.

Startuje 5. ročník Logické olympiády 2012

Logicka olympiada

Mensa ČR zahájila již pátý ročník tradiční Logické olympiády pro talentované děti a mládež z celé České republíky.

Krajský úřad Karlovarského kraje ukončil registraci kandidátních listin

Logo KK
V zákonné lhůtě do 7. srpna letošního roku bylo na krajský úřad podáno 16 kandidátních listin pro volby do zastupitelstev krajů. Volby se budou konat ve dnech 12. - 13. října 2012.

Kraj opět přispěje na kulturní akce v regionu

Kulturni akce
Organizátoři kulturních akcí v našem kraji mohou opět žádat o příspěvky na své akce plánované v roce 2013. Karlovarský kraj vyčlenil na podporu těchto akcí 1,3 milionu korun - stejně jako v loňském roce.

Záchranáři v Karlovarském kraji mají zbrusu nové vlastní sídlo

Zachranka
Lékaři, sestry i další zaměstnanci Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje budou od nynějška podobně jako jejich kolegové v ostatních krajích sídlit ve vlastní budově.
1 - 10 Next