Archív krajských listů

Projekty o společné historii Čechů a Němců představí i historické jesličky

Spoluprace

O osudu třinácti projektů, které se ucházely o příspěvek z Evropského fondu regionálního rozvoje, rozhodovali na svém jednání v bavorském Deggendorfu členové Monitorovacího výboru programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007-2013. Uspělo jich deset, z toho čtyři vznikaly také v Karlovarském kraji. Celková schválená dotace činí 3,26 milionu eur.

Pacienti odkázaní na dialýzu se dočkají lepších podmínek

Lekarka

V areálu karlovarské nemocnice vznikne nové dialyzační středisko. Dohodly se na tom Karlovarský kraj a Karlovarská krajská nemocnice se společností Fresenius Medical Care. Lepších podmínek by pacienti s onemocněním ledvin mohli začít využívat od podzimu příštího roku.

Další etapa nového územního plánu města Chebu dokončena

Cheb
Konečný dokument má umožnit další rozvoj města - při vyváženosti zájmů občanů, hospodářství a přírody.

Rekonstrukce a modernizace Domova Sokolík se chýlí k závěru

Miloslav Cermak s Lenkou Guzanicovou

Klienti a personál Domova pro osoby se zdravotním postižením Sokolík v Sokolově již déle než rok žijí a pracují v provizorních podmínkách, které si vynutila zásadní rekonstrukce a modernizace zařízení. Již brzy jim ale začne plně sloužit moderní areál s funkčním i příjemným prostředím.  

Peníze z veřejné sbírky pomohou obnovit vzácný obraz

Galerie umeni
Karlovarský kraj pořádá u příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví tradiční veřejnou sbírku, jejíž výtěžek bude věnován na restaurování obrazu Cirkus od Bohumila Kubišty, který je v majetku karlovarské Galerie umění.

Cestující mohou využívat dopravní terminál v Mariánských Lázních

Dopravni terminal
Karlovarský kraj uvolnil do předčasného užívání druhou část dopravního terminálu v Mariánských Lázních. Cestující tak mohou využívat nově dokončená nástupiště.

Olympijské úspěchy si připomenou obyvatelé Chebu

Vystava olympismu
V květnu loňského roku slavnostně odstartovala kampaň Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem. Po více než ročním putování po všech regionech České republiky, se nyní chystá na svou poslední zastávku. Přehlídku atraktivních snímků, které zachycují největší československé a české úspěchy na olympijských hrách, si jen pár dní před olympiádou v Londýně užije město Cheb.

Projekt výstavby nové budovy Úřadu práce v Kalových Varech končí

Urad prace
V těchto dnech je ukončován projekt výstavby nové budovy Úřadu práce České republiky, krajské pobočky v Karlových Varech pod názvem „ÚP ČR - Karlovy Vary - výstavba nového sídla úřadu“.

Podpořte Körnerův dub v anketě Strom roku 2012

Korneruv dub
Körnerův dub je dominantou zámeckého parku v Dalovicích a je jediným stromem z Karlovarského kraje, který postoupil do finále ankety. Je tisíc let starý, jednadvacet metrů vysoký a jeho obvod je 887 centimetrů.

Stezkou Železné opony jede hejtman i eurposlanec

Stezkou Železné opony
Kdysi ostře střežené pohraniční pásmo mezi Českou republikou a Německem se postupně mění v cyklostezku, která láká turisty k netradičnímu výletu. Po trase, kudy vedly ostnaté dráty oddělující východ a západ, se mohou projet cyklisté a seznámit se se zajímavými místy naší nedávné historie.
1 - 10 Next