Archív krajských listů

Začíná oprava mostu v Šemnici

Most v Semnici
Padesát let starý most musel být v říjnu loňského roku z bezpečnostních důvodů uzavřen pro silniční provoz. Pro obec, kterou rozděluje řeka Ohře na dvě části, je to přitom důležitá spojnice. Pokud se obyvatelé Šemnice chtějí dostat na druhou stranu, musí využívat 26 km dlouhou objížďku.

Zbrusu nová ISŠTE Sokolov se otevírá svým žákům i veřejnosti

ISSTE Sokolov

Z nevšedního architektonického nápadu se stala skutečnost - unikátní sedmipatrová budova ISŠTE Sokolov tvoří novou dominantu města a od září se otevře žákům i široké veřejnosti.

Nový projekt má veteránům válek pomáhat v civilním životě

Valecni veterani

Pod pojmem válečný veterán si většinou představíme pána v letech v uniformě s vyznamenáními z 2. světové války. Tento statut ale náleží také účastníkům zahraničních misí a operací pod hlavičkou mezinárodních organizací z poslední doby. Vysloužilí vojáci mohou mít v civilním životě problémy především se sháněním zaměstnání.

Na drobné vodohospodářské akce kraj rozdělil 12 milionů korun

Cisticka odpadnich vod
S žádostí o dotaci na zdokonalení vodohospodářské infrastruktury uspělo šest obcí. Peníze využijí na vybudování kanalizací, vodovodů a úpravny vod.

Festival Nad oblaky představí handicapované talenty

Logo Nad oblaky

Pěveckého festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou, který pořádá obecně prospěšná společnost ProMancus, se mohou zúčastnit handicapovaní talentovaní lidé z celé České republiky.

Češi a Němci společně řešili zaměstnanost a poptávku trhu práce

Europawoche

Řeč je o nedávném setkání saských a karlovarských podnikatelů - těch současných i budoucích. Akce se konala v polovině května a němečtí organizátoři na ni pozvali představitele a členy Regionální hospodářské komory Poohří nebo žáky ISŠ Cheb.

Jáchymovské peklo uctí památku politických vězňů

Jáchymovské peklo
Tradiční pietní akt, který pořádá Konfederace politických vězňů, začíná 25. května položením květin u památníku na hřbitově v Horním Slavkově. Poté se účastníci přesunou do Ostrova, kde si připomenou hrůzy komunistických lágrů u Věže smrti.

Bambiriáda nabídne program na celý víkend

Skolacky

Areál Krajinky v Chebu ožije o posledním květnovém víkendu Bambiriádou, tradiční akcí pro děti a mládež. Program, v němž se představí občanská sdružení a další organizace  z Karlovarského kraje i sousedního Německa, začne v pátek 25. května v 10 hodin.

Konference pro seniory byla úspěšná

Konference o aktivnim starnuti
Konference, kterou pod názvem „Aktivní stárnutí je když..“, pořádal Karlovarský kraj se konala v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity, který pro letošek vyhlásila Evropská unie. Zcela zaplněný slavnostní sál GH Pupp svědčil o mimořádném zájmu seniorů. Ti se do Karlových Varů sjeli z celého kraje.

Chebské dvorky podesáté. Čtyři dny nabité uměním

Chebske dvorky

Výstavy, prostorové instalace, hudbu všech žánrů, divadelní představení i filmové projekce. To vše nabídne čtyřdenní festival Chebské dvorky (pdf). Začíná ve středu 6. června koncertem kapely Mig 21.

1 - 10 Next