Archív krajských listů

Máte poslední příležitost nominovat kandidáty na Strom roku 2012

Strom roku
Necelý  týden mají jednotlivci, rodiny, školy, spolky, sdružení a další organizace možnost navrhnout své adepty do celostátní ankety Strom roku 2012, ve které soutěží stromy s nejsympatičtějším příběhem. Uzávěrka přihlášek je v pátek 4. května, do finále postoupí dvanáct stromů z celé republiky vybraných odbornou porotou.

Krajská knihovna v Karlových Varech slaví 10 let

Logo

Před deseti lety, 1. května 2002, se začala psát historie Krajské knihovny Karlovy Vary. Postupem doby se stala multifunkčním informačním centrem celého regionu, které ročně vyhledá více než čtvrt milionu návštěvníků. V moderní budově v Karlových Varech - Dvorech knihovna funguje od roku 2005. Jejím zřizovatelem je Karlovarský kraj.

Hornoslavkovský tým bodoval ve střelecké soutěži

Soutez strelcu
Třetí místo v kategorii firem si na prestižním 23. ročníku mezinárodní střelecké soutěže FREE CONTEST 2012 vystřílelo družstvo pedagogů Odborného učiliště Horní Slavkov. Akce se konala u příležitosti 67. výročí ukončení II. světové války v Evropě.

Využijte své prázdné prostory v kraji, vybídl hejtman VZP ČR

Hejtman Josef Novotný
Zatím bez podrobných informací pro odbornou i laickou veřejnost připravuje Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR (VZP ČR) svou reorganizaci. Znovu by se měl redukovat stávající počet poboček, zřejmě několik krajů dohromady bude mít dispozici jedno regionální pracoviště VZP.

Gymnázium Cheb boduje v republikových finále. Ve fyzice počtvrté

Studenti Gymnazia Cheb

Již počtvrté v řadě nenašel tým studentů Gymnázia Cheb přemožitele ve finálovém kole Turnaje mladých fyziků. Bude tak reprezentovat ČR na mezinárodním turnaji IYPT 2012 v německém Bad Saulgau. Další výrazný úspěch si chebské gymnázium připsalo na Mistrovství České republiky v grafických předmětech.

Čeští a němečtí záchranáři rozšiřují spolupráci

Zachranka
Spolupráci v oblasti krizového řízení a připravenosti na mimořádné události, ale i při řešení legislativní problematiky poskytování přednemocniční neodkladné péče a předávání pacientů na cizím území zahájili ve středu na půdě krajského úřadu náměstek pro lékařskou péči Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje (ÚZZS KK)  Roman Sýkora  a vedoucí útvaru krizového managementu karlovarské záchranné služby David Steindl.

Studenti změřili síly v grafických disciplínách

Soutez studentu
Celkem 54 žáků z dvaceti pěti měst se v polovině dubna zúčastnilo Mistrovsví České republiky v grafických předmětech. Klání pořádala Obchodní akademie v Karlových Varech.

Kraj rozdělil peníze na inovační vouchery

Inovacni vouchery
O dotace v celkové výši 1.655. 000 Kč se ucházelo v rámci veřejné soutěže 11 podnikatelských subjetů, které podaly návrhy svých projektů na využití výsledků vědy a výzkumu pro zlepšení své konkurenceschopnosti.

Zdravotnická záchranná služba bude mít moderně vybavený dispečink

Vybaveni zachranky
Nové sídlo Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, které bude dokončeno v červnu, získá moderní technologické vybavení. Díky němu bude moci lépe řídit zásahy svých týmů a zvýšit úroveň komunikace při výjezdech nejen mezi dispečinkem a posádkou, ale také například s hasiči.

Obce získaly dotaci na podporu veřejné služby

Verene prospesne prace
Celkem 1,5 milionu korun poskytl Karlovarský kraj osmi městům a obcím na podporu veřejné služby. Díky těmto penězům mohou starostové nakoupit nezaměstnaným ve veřejné službě nářadí či ochranné pomůcky. Jedná se především o obce v sociálně vyloučených lokalitách, jako je například Rotava, Toužim či Nové Sedlo.
1 - 10 Next