Archív krajských listů

Sportovcem roku se stal Lukáš Bauer, sportovní osobností Josef Váňa

Sportovec Karlovarského kraje
Do  jedenáctého ročníku ankety Sportovec Karlovarského kraje 2011 nominovaly sportovní kluby celkem 86 sportovců a 18 kolektivů. Na slavnostním večeru, který se konal v lázeňském sanatoriu Richmond, bylo oceněno 20 sportovců a 5 kolektivů.

R6 na Sokovsku bude kompletně hotova v polovině dubna, zpoplatněna od 18. 4.

R6

Hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného o tom informoval ředitel karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Pavel Rodl. Podle něj by mělo ŘSD převzít od zhotovitele dokončené úseky R6 na Sokolovsku 17. dubna 2012.

V Sokolově se buduje další část západního obchvatu směrem na Svatavu

Obchvat Sokolova
Sokolov si už brzy oddychne od současné dopravní zátěže. Během dvou let bude ve městě dokončena další etapa západního obchvatu směrem na Svatavu. Projekt se buduje v rámci programu odstranění ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Studenti obchodní akademie reprezentovali ve Španělsku

Studentsky tym
Začátkem března se uskutečnilo druhé setkání mezinárodního týmu projektu Evropské unie „Comenius – Green - more than a colour“ ve španělském městě Argamasilla de Alba v oblasti La Mancha. Za Obchodní akademii Karlovy Vary a Českou republiku se akce zúčastnili čtyři studenti s doporovodem.  Společně pracovali se žáky a učiteli ze Španělska, Německa, Polska a Turecka.

Kraj ocenil pedagogy u příležitosti Dne učitelů

Den ucitelu
Pedagogičtí pracovníci ze škol a školských zařízení zřizovaných Karlovarským krajem se sešli v Karlovarském divadle, aby převzali z rukou hejtmana Josefa Novotného a krajského radního Vratislava Emlera ocenění za dlouholetou práci ve školství.

Hejtman Josef Novotný navštívil obce Sokolovska

Hejtman v Montstavu
Další ze svých tradičních pracovních cest regionem zahájil hejtman Josef Novotný v dětském domově v Horním Slavkově. V doprovodu ředitele zařízení Vidora Mandelíka si prohlédl byt pro rodinnou skupinu, kde děti žijí jako jejich vrstevníci v běžných rodinách.

Studentky zaujaly krásy zimního Irkutsku

Studentky u hejtmana
Dvě studentky Prvního českého gymnázia v Karlových Varech s pedagogickým doprovodem se v polovině února zúčastnily konference vzdělávání Evrika v ruském Irkutsku. Za práci o historii Karlových Varů si z daleké Sibiře odvezly první místo.

Mladí krasobruslaři a snowboardisté předvedli medaile z olympiády

Predani darku

Hejtman Josef Novotný a krajský radní pro oblast školství Vratislav Emler se setkali s medailisty Her V. Zimní olympiády dětí a mládeže. Mladí sportovci z Karlovarského kraje si odsud přivezli pět medailí – dvě zlaté a tři stříbrné, když se prosadili v soutěžích v krasobruslení a snowboardingu.

Kraj podepsal dohodu o spolupráci zaměstnavatelů a keramické školy

Sektorova dohoda
Úzká spolupráce odborných škol se zaměstnavateli a zvýšení prestiže keramického průmyslu - to je smysl sektorové dohody, jejímž prostřednictvím se zaměstavatelé rozhodli řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků na trhu práce v oblasti keramiky. Sektorovou dohodu, kterou dnes podepsal hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, připravila Sektorová rada pro sklo, keramiku a zpracování minerálů.

Student SOU stravování a služeb bodoval v mezinárodní soutěži

Gastronomická soutěž
Žáci Středního odborného učiliště stravování a služeb Karlovy Vary se každoročně zúčastňují naší nejprestižnější gastronomické soutěže pro žáky středních škol GASTRO JUNIOR - NOWACO CUP.
1 - 10 Next