Archív krajských listů

Záchranná služba v kraji zavádí systém rendez-vous

Sanitni vuz

Od čtvrtka 1. března bude na Ašsku spuštěn systém organizace výjezdů posádek záchranné služby zvaný rendez-vous (RV). Vedení Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje (ÚZZS KK) tím chce obyvatelům ašského výběžku zajistit větší dostupnost zdravotnické péče.

Startuje soutěž o Nejkrásnější nádraží roku 2012

Nadrazi
Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR je prezentací dobrých příkladů v péči o prostředí železničních stanic a zastávek. Týká se budov, ostatních objektů i jejich okolí.

Obchvaty Chebu a Hroznětína - největší letošní projekty na krajských silnicích

Silnice
Karlovarský kraj se letos chystá investovat do staveb a rekonstrukcí na silnicích II. a III. tříd s podporou evropských dotací 140, 7 milionu korun. Největšími projekty, které by chtěl kraj v tomto roce zahájit, je obchvat Hroznětína na Karlovarsku a jihovýchodní obchvat Chebu.

Josef Novotný: Za sliby ministra zdravotnictví hejtmani zodpovídat nebudou

Josef Novotny
Vyjádření ministra zdravotnictví Leoše Hegera pronesená v médiích na adresu hejtmanů v poslední době překročila únosnou mez. Ministr mimo jiné prohlásil (Nedělní partie na TV Prima, 26. 2. 2012), že krajské nemocnice už dostaly peníze na zvýšení platů zdravotníků, a to prostřednictvím úhradové vyhlášky připravené ministerstvem, na základě které zdravotní pojišťovny posílají nemocnicím zálohové platby. Vyšší platy jim byly přislíbeny memorandem uzavřeným mezi státem a lékaři v rámci akce Děkujeme, odcházíme. Vedení krajů však podle ministra záměrně netlačí na ředitele krajských nemocnic, ať peníze do platů dají. Proč? Aby to prý vypadalo, že ministerstvo neplní sliby dané zdravotníkům.

Biopotravinou roku je ovčí sýr z Abertam

Logo souteze

Vítězem jubilejního desátého ročníku soutěže Česká biopotravina roku 2011 byl vyhlášen ovčí biosýr Arnika, který produkuje Horský statek Abertamy. Odborná porota vítěze vybrala mezi celkem 58 nominovanými biopotravinami od 19 výrobců.

Hejtman: V učňovském a odborném školství klademe důraz na propojení teorie s praxí

Ucnovske skolstvi
Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný se zapojil do činnosti koordinačního výboru národního projektu nazvaného Podpora spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi (Pospolu). Jeho cílem je podpořit spolupráci středních odborných škol a učilišť, a zvýšit tak kvalitu odborného vzdělávání.

Výstava Má vlast 2011 doputovala z Plzně do Chebu

Vystava na chebskem nadrazi
Historické město Cheb na pomezí Čech a Bavorska, město s osobitou architekturou a typickým domem Špalíčkem na náměstí, je velmi důležitou zastávkou výstavy Má vlast 2011.

Odstartovala soutěž Stejná šance - Zaměstnavatel 2012

Soutez Stejna sance
Chcete podpořit firmy zaměstnávající osoby se zdravotním postižením? Nominujte vybraného zaměstnavatele v 5. ročníku soutěže Stejná šance - Zaměstnavatel 2012. Prostřednictvím této prestižní akce oceňuje sdružení Rytmus společensky odpovědné firmy, které lidem se znevýhodněním dávají na pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním.

Ministerstvo akceptovalo připomínky kraje v oblasti lázeňské péče

Josef Novotny
Ministerstvo zdravotnictví připravilo návrh vyhlášky na personální zabezpečení zdravotních služeb, který mimo jiné obsahuje také požadavky na množství zdravotnického personálu v lázeňských zařízeních.

Vytáhnout tonoucího z ledové vody není vůbec snadné

Vycvik hasicu
Na rybníku ve Svatavě u Sokolova si dobrovolní i profesionální hasiči prakticky zkoušeli, jak vytáhnout tonoucí, kteří se propadli v ledu. Na vlastní kůži zjistili, že je to velmi náročný zásah.
1 - 10 Next