Archív krajských listů

Gymnázium Ostrov zve na přijímačky nanečisto

Gymnazium Ostrov
V příštím školním roce budou moci studovat žáci Gymnázia Ostrov opět ve dvou třídách prim, tedy osmiletého oboru studia, a v jedné třídě čtyřletého oboru studia. Přesná kritéria přijímacího řízení jsou zveřejněna na stránkách školy.

Policie v kraji má nové sídlo

Policejni reditelstvi
Krajští policisté mají od nynějška k dispozici novou moderní budovu, kam postupně přesídlí převážně výkonné policejní útvary. O vybudování policejního sídla v Karlových Varech Dvorech bylo rozhodnuto poté, kdy vznikly kraje, čemuž se přizpůsobil i záměr vybudování čtrnácti krajských policejních ředitelství.

Interaktivní galerie Becherova vila zve na únorové akce

Vystava o skle

Interaktivní galerie Becherova vila zahajuje novou sezónu. Návštěvníkům nabídne česko - německý projekt Sklo - Sklu - Sklem /Glas - Gläser - Amgläsersten, který začíná vernisáží ve čtvrtek 2. února od 17 hodin.

Nejúspěšnější žáci kraje si dali sraz v karlovarské galerii

Nejuspesnejsi zaci
Karlovarský kraj i letos v Galerii umění Karlovy Vary ocenil nejúspěšnější žáky škol ve školních soutěžích za uplynulý rok. Z rukou krajského radního Vratislava Emlera a vedoucí odboru školství krajského úřadu Moniky Šperglové převzali účastníci předmětových soutěží ministerstva školství a oborových soutěží odborných škol pamětní listy, keramické sovy a další dárky jako poděkování za jejich snahu a aktivitu.

Kraj objedná bezpečnostní audit na nový obchvat Chebu

Silnice
Dvouproudová komunikace má vést od rychlostní silnice R6 na Podhrad, po novém mostu přes trať a dál ke Svatému Kříži

Budoucí maséři se stěhovali ze suterénu do přízemí

Otevreni ucebny masazi

Studenti Střední zdravotnické školy v Chebu získali dvě nové učebny v přízemí objektu. Masérnu, která vznikla přebudováním šaten, a učebnu s didaktickou technikou. Náklady ve výši zhruba 300 tisíc korun byly uhrazeny z investičního fondu školy.

V kraji chybí peníze na sociální služby

Miloslav Čermák
Celkem 93 milionů korun na provoz chybí poskytovatelům sociálních služeb v Karlovarském kraji. Je možné, že někteří z nich budou muset po oznámení výše dotace z MPSV jejich poskytování ukončit.

Rybáři se dohodli s myslivci na regulaci kormoránů

Z jednani rybaru a myslivcu

Problém s hubením ryb přemnoženou populací kormorána velkého přivedl na krajský úřad zástupce místních organizací rybářů a myslivců. Na společné schůzce, kterou svolal krajský radní pro oblast životního prostředí Jaroslav Bradáč, se dohodli na spolupráci při redukci počtu zákonem chráněných ptáků.

Nové pracoviště - více služeb na jednom místě

Nove pracoviste
Služby recepce, podatelny a kontaktního místa veřejné správy Czech Point. To vše nabízí nové pracoviště, které se nachází v přízemí hlavní budovy Krajského úřadu Karlovarského kraje. Do budoucna se přitom ještě rozšíří.

Multimediální centrum bude mít kraj do konce roku

Mapa multimedialniho centra
Multimediální informační centrum vznikne v areálu krajského úřadu. Jedná se o krajinný útvar, který bude kopírovat tvar Karlovarského kraje s interaktivními body. Jeho součástí budou informační boxy sloužící k vzdělávání mládeže a široké veřejnosti.
1 - 10 Next