Archív krajských listů

Seminář „Zelená ekonomika“ v Bruselu

Autobus na plyn
Seminář Zelená ekonomika pro regionální rozvoj, pozitivní myšlenky pro budoucnost oragnizovalo Zastoupení Karlovarského kraje při EU. Jeho cílem bylo přinést aktuální témata pro orientaci regionů, která jsou významná rovněž pro orgány Evropské unie.  Poslechněte si rozhovor hejtmana Josefa Novotného (mp3) s redaktorem Pavlem Novákem - zahraničním zpravodajem Českého rozhlasu v Bruselu.

Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR jsou úspěšně za námi

Olympiáda dětí a mládež
Do Olomouce odjela Karlovarský kraj reprezentovat 215 členná výprava soutěžících a trenérů v 19 disciplínách. Sportovci z Karlovarského kraje získali celkem 20 medailí (7-10-3) a ziskem 163 bodů obsadili v neoficiálním bodovém hodnocení krajů celkové 13. místo.

Karlovy Vary navštívil ruský velvyslanec, vrátit by se měl v září na volejbal

Velvyslanec Ruske federace Kiselev

Nového velvyslance Ruské federace v České republice Sergeje Borisoviče Kiseleva pozval u příležitosti jeho návštěvy Karlových Varů hejtman Josef Novotný na slavnostní oběd v hotelu Imperial. Ještě předtím se v sídle kraje setkal s náměstkem hejtmana Jaroslavem Borkou.

Karlovarská nemocnice zažila světovou premiéru unikátní oční operace

Ocni operace
V karlovarské nemocnici v uplynulých dnech provedli lékaři unikátní operaci, při níž implantovali  pacientce do oka umělou oční rohovku - keratoprotézu KeraKlear.Tým pod vedením primáře Pavla Studeného operoval šedesátiletou ženu z Chebu, která trpěla prakticky slepotou.

Krajská záchranka bude mít své vlastní sídlo

Nova zachranka
Podobně jako v ostatních krajích i v našem regionu se lékaři a personál Územní zdravotnické záchranné služby dočkají nové moderní budovy. Její stavbu zaháji v areálu krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech Karlovarský kraj.

Nejlépe v kraji podle očekávání odmaturovali gymnazisté

Studenti

Úspěšně složilo maturitní zkoušku více než 90 procent studentů krajských gymnázií připuštěných k maturitě. O něco horší byla situace na odborných školách, kde zkoušku složilo bez problémů téměř 69 procent studentů, na učilištích pak přes 42 procent studentů připuštěných k maturitní zkoušce.

Karlovarský kraj chce zabránit prodražení výstavby R6

Silnice R6
Karlovarský kraj chce zabránit spekulativním nákupům pozemků, které by mohly prodražit výstavbu rychlostní silnice R6 z Karlových Varů do Prahy. Požádá proto Pozemkový fond, aby pozastavil prodeje a pronájmy pozemků na trase, které leží podél této komunikace.

Karlovarské letiště: v květnu rekord v počtu odbavených cestujících

Letiste KV
Letiště Karlovy Vary odbavilo v květnu na příletu a odletu celkem 10 320 cestujících, což je absolutní rekord v počtu odbavených v historii letiště za jeden měsíc. Oproti květnu loňského roku došlo k navýšení počtu odbavených cestujících o více než 39 procent.

Vydáváte publikace, brožury a podobně? Nezapomeňte na knihovnu

Knihovny shromazduji vsechna periodika

Posláním krajských knihoven a tedy i Krajské knihovny v Karlových Varech (KKKV), je shromažďovat, odborně zpracovávat a uchovávat nejrůznější zdroje informací. Vedle knih jsou to noviny, časopisy, ale i zvukové a zvukově obrazové nosiče či mapy.

Vítězem krajské soutěže Vesnice desetiletí je Merklín na Karlovarsku

Vesnice desetiletí
Brána do Krušnohoří - obec Merklín- se stala držitelem titulu Vesnice desetiletí. Soutěž vyhlásil Karlovarský kraj u příležitosti 10 let svého vzniku. Merklín zvítězil mezi 12 nominovanými obcemi a získal finanční dar ve výši 120 tisíc korun.
1 - 10 Next