Archív krajských listů

Zkoušky z angličtiny lze složit i nanečisto

Studenti

Obchodní akademie v Karlových Varech umožňuje žákům středních škol, aby si v testovacím středisku Cambridgeské univerzity ověřili, na jaké úrovni jsou jejich znalosti anglického jazyka. Zatím posledního kola testování se zúčastnili domácí žáci a gymnazisté z Ostrova.

Kraj rozdal pedagogům ocenění ke Dni učitelů

Den ucitelu
Celkem 26 pedagogických pracovníků ze škol a školských zařízení spravovaných Karlovarským krajem převzalo uprostřed týdne v Městském divadle Karlovy Vary Ceny hejtmana a pamětní listy za dlouholetou výchovnou a vzdělávací práci ve školství.

Sportovcem roku 2010 se stal Lukáš Bauer, sportovní legendou Luboš Zahradníček a Štěpán Sláma

Sportovec roku
V desátém ročníku  tradiční ankety o nejlepší sportovce regionu za rok 2010 bylo nominováno 67 sportovců a 20 kolektivů.

Přestavba mostu u Sokolova získala cenu odborníků ve stavebnictví

Cena CKAIT
V celostátní soutěži o Cenu České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) získal nejvyšší ocenění mezi třemi vybranými stavbami projekt "Rekonstrukce mostu přes Ohři na svabě silnice R6, Nové Sedlo - Sokolov".

Hasiči mohou zasahovat přes hranice

Podpis dohody

Dohodu o poskytnutí pomoci a spolupráci v rámci protipožární ochrany podepsali v bavorském městě Rehau zástupci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a územních celků, měst a obcí z obou stran česko-německé hranice.

Pacientům s onemocněním srdce slouží nové přístroje

Prestrizeni pasky

Kardiologické oddělení karlovarské nemocnice získalo nové vybavení za 59 milionů korun. Pacientům s chorobami srdce pomáhá angiografická linka a dalších 11 moderních přístrojů. Ty mohly být pořízeny díky dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 85 procent, zbylých 15 procent bylo uhrazeno z krajského rozpočtu.

Nemocnice v Chebu nabídne pacientům kompletně modernizovaný pavilon

Nemocnice Cheb
Nově zrekonstruované prostory, moderní pokoje pro pacienty i potřebné zázemí pro operační sály - to vše v budoucnu naleznou obyvatelé Chebska i celého regionu ve zmodernizovaném pavilonu B chebské nemocnice.

Z Karlových Varů pojede do Chebu Šlechtična

Parni lokomotiva
Karlovarský kraj vypraví u příležitosti významného historického výročí uplynutí 950 let od první písemné zmínky o městě Chebu v sobotu 21. 5. 2011 zvláštní parní vlak z Karlových Varů do Chebu. Akce se koná ve spolupráci s Českými dráhami, kterým kraj přispěje částkou 150 tisíc korun. Zvláštní vlaky do Chebu vypraví rovněž němečtí partneři z Bavorska a Saska

Čermák: sociální reforma by zhoršila dostupnost pomoci

Prijemci socialni pece

Sociální reforma, kterou připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí, má podle autorů přinést zjednodušení systému a adresnější pomoc potřebným. Komise Rady Asociace krajů České republiky (AKČR) pro sociální záležitosti, jež zasedala v Hradci Králové, ji ale jako celek odmítla a požádala o zastavení procesu jejího prosazování.

Z karlovarského letiště se létá do Jekatěrinburgu

Letiste
Nová letecká linka na trase Karlovy Vary Jekatěrinburg zahájila pravidelný provoz 23. března 2011. Provozuje ji nová česká letecká společnost, Czech Connect Airlines.
1 - 10 Next