Archív krajských listů

Karlovarský kraj ocenil nejlepší sportovce roku 2005, Cenu hejtmana získal Lukáš Bauer

Sportovní legenda Rudolf Höhnl
Vítězové V. ročníku ankety "Nejlepší sportovci a sportovní osobnost Karlovarského kraje za rok 2005" převzali ocenění z rukou hejtmana Josefa Pavla ve čtvrtek 30. března v lázeňském hotelu Imperiál.

Jednala Bezpečnostní rada Karlovarského kraje

Povodně
Aktuálním stavem bezpečnostní situace a hrozícími riziky v souvislosti s výskytem ptačí chřipky a povodněmi v Karlovarském kraji se rada zabývala na svém řádném jednání ve čtvrtek 30. března.

Projekt ,,Vodácká stezka na Ohři" láká do kraje vysokoškoláky

Předávání šeku
Celkové náklady na projekt činí 650 tisíc korun. Karlovarský kraj tyto prostředky získal od Nadace ČEZ, která projekt vyhodnotila jako úspěšný a rozhodla se jej financovat.

Výjezdové stanoviště záchranky v Nejdku je těsně před dokončením

Stavba záchranky v Nejdku
Výsledky kontrolního dne výstavby nové budovy Záchranné služby dne 27. března ukázaly, že stavbaři dokončí objekt v termínu.

Karlovarský kraj se prezentoval na konferenci Sdružení amerických cestovních kanceláří ASTA v Praze

Hejtman Josef Pavel
Karlovarský kraj se představil v rámci Trade show 22. a 23. března v sekci Regiony České republiky. V klasickém stánku s prvky kolonády, který zaujímal plochu 18 metrů čtverečních, vystavovala své produkty také lázeňská města Jáchymov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Cheb.

Hejtman Josef Pavel zahájil dětskou pěveckou soutěž Karlovarský skřivánek

Karlovarský skřivánek
Celostátní kolo XI. ročníku soutěže dětí v sólovém zpěvu Karlovarský skřivánek začalo 20. března v aule Základní školy a Základní umělecké školy v karlových Varech - Rybářích. Účastní se ho děti od šesti do patnácti let.

Hejtman Josef Pavel blahopřál k životnímu jubileu hudebnímu publicistovi a pedagogu Zdeňkovi Pachovskému

Zdeněk Pachovský
Ve čtvrtek 16. března přijal hejtman Josef Pavel PhDr Zdeňka Pachovského. Známému hudebnímu publicistovi a pedagogu, na kterého vzpomínají celé generace Karlovaráků, blahopřál k životnímu jubileu - 80. narozeninám. Zároveň s gratulacemi předal oslavenci květiny, pamětní list a dárkový koš.

Krajská povodňová komise jednala o přípravách na jarní tání sněhu

Karlovarský kraj chce předejít problémům, které by mohlo způsobit rychlé tání sněhu. Preventivně se proto 14. března sešla krajská povodňová komise, která jednala o vzniklé situaci.

Karlovarský kraj má digitální povodňový plán

Aktualizací původního povodňového plánu z roku 2003 se nahromadilo mnoho mapových dat. Proto kraj přistoupil k jejich převodu do uživatelsky přijatelné podoby i pro obce, které k tomuto účelu obvykle nemají speciální software.

Karlovarská nemocnice využívá telemost k záchraně pacientů

Telemost
Lékaři nemocnice v Karlových Varech mají k dispozici nové zařízení umožňující provádět konferenci či seminář lékařů prostřednictvím telemostu. Audiovizuální spojení navazují lelefonní linkou.
1 - 10 Next