Archív krajských listů

Štafeta olympijského ohně zavítala i do Karlovarského kraje

Předání olympijské štafety
Olympijský oheň 2. ročníku Olympiády pro děti byl zapálen v Brně 27. dubna. Štafeta olympijského ohně putuje jednotlivými kraji republiky a v úterý 31. května dorazila i do Karlovarského kraje. Poselství olympijských myšlenek, které tento oheň ztělesňuje, bylo prostřednictvím hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla předáno mladým sportovcům - olympionikům reprezentujícím v Brně Karlovarský kraj. Více jak 4000 mladých sportovců z celé České republiky a mnoho stovek a tisíců diváků obsadí 21. - 26. června dvacet čtyři stadionů, sportovních hal a venkovních hrišť a promění Brno na týden v olympijské město.

Pietní oslava Jáchymovského pekla

Jáchymovské peklo 1
V Jáchymově se ve dnech 27. a 28. května uskutečnilo již 16. setkání bývalých muklů - trestanců odsouzených ke zdraví a životu nebezpečné práci při těžbě uranu v jáchymovských dolech v letech 1946 - 1964. Setkání se zúčastnili hejtman Karlovarského kraje, ministři zahraničí, dopravy a vnitra, předseda senátu, starostka města Jáchymova, předsedkyně Konfederace politických vězňu, mnoho bývalých muklů a dalších osob.

Hasiči jednali o přeshraniční spolupráci

Jednání hasičů ze SRN a ČR
Ve čtvrtek 26. května byla na ředitelství Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje slavnostně podepsána ujednání o vzájemné pomoci a spolupráci při řešení katastrof a velkých havárií v příhraničním pásmu mezi českou a německou republikou.

První projekty na obnovu území poškozeného důlní činností jsou již schváleny

Radní Orálek u mapy
Kromě projektů důlních společností schválila meziresortní komise také 11 projektů měst a obcí, předložených prostřednictvím Karlovarského kraje a 5 projektů předložených Městem Sokolov. Celková částka nutná k realizaci projektů je ve výši téměř 312 mil. Kč bez DPH.

Zájemci o studium na střední škole mají ještě šanci

Ilustrační foto
Některé střední školy v Karlovarském kraji již vyhlásily 3. kola přijímacích zkoušek. Zatímco většina gymnázií a středních škol v kraji v prvním kole přijímacích zkoušek stav studentů naplnila, stále ještě je možné ucházet se o studium na Gymnáziu a Střední odborné škole textilní v Aši, stejně jako na Střední odborné škole a Učilišti v Nejdku. Volná místa hlásí také Střední odborné učiliště v Mariánských Lázních.

Karlovarský kraj a okres Wunsiedel uspořádají společnou výstavu

Logo Krajinné výstavy
V rámci Krajinné výstavy bez hranic bude v Chebu dne 24.5. 2006 zahájena společná výstava Karlovarského kraje a okresu Wunsiedel. Na financování projektu za více než 650 tisíc korun se podílí Evropská unie.

Firmou Karlovarského kraje se stala společnost Strunal, s.r.o.

Hejtman předává ocenění generálnímu řediteli Strunal, s.r.o.
O prestižní titul Firma kraje se letos v Karlovarském kraji ucházelo 7 společností. Do druhého ročníku soutěže se v celé České republice zapojilo 200 firem. Na slavnostním vyhlášení dne 17. května v Plzni převzal ocenění z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla generální ředitel tradičního výrobce strunných nástrojů z Lubů Zdeněk Pernica.

Karlovarský kraj, Sasko a Bavorsko řeší partnerstvím společné problémy

Clara@eu
Projekt společného partnerství mezi Karlovarským krajem, Svobodným státem Sasko a Svobodným státem Bavorsko "Clara@eu" je v polovině svého trvání. 10. května se na půdě krajského úřadu konalo jednání řídící skupiny tohoto projektu za účasti špiček zúčastněných partnerů. Kromě hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla a primátora Karlových Varů Zdeňka Roubínka se setkání zúčastnili i vládní prezidenti krajů Horní Franky a Chemnitz Hans Angerer a Karl Noltze.

Změna v poskytování knihovnických služeb v Karlových Varech. Pobočky krajské knihovny bude od července spravovat město

Krajská knihovna
V říjnu loňského roku rozhodlo zastupitelstvo města Karlovy Vary o oddělení poboček od krajské knihovny a převodu jejich správy pod magistrát, odbor lázeňství a kultury.

Občané se mohou vyjádřit k záměru "Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum Karlovy Vary"

Krajský úřad Karlovarského kraje oznamuje, že bylo předloženo oznámení a zahájení zjišťovacího řízení záměru "Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum Karlovy Vary". Jedná se o výstavbu nového zařízení občanské vybavenosti umístěného v Karlových Varech - Tuhnicích.
1 - 10 Next