Úvodní strana > Krajské listy > Ministr vnitra v Karlovarském kraji

 Ministr vnitra v Karlovarském kraji

Ivan Langer v kraji
Ministr vnitra Ivan Langer představil v Karlovarském kraji reformní kroky ve svém resortu. Setkal se s úředníky místních samospráv, příslušníky Policie České republiky a otevřel novou recepci na policejní služebně.

Karlovarský kraj je devátým regionem, kde ministr vnitra reformu představil.  „Jedná se celkem o 12 projektů, jejichž realizace povede k větší efektivnosti státní správy a samosprávy, zahrnuje rozvoj e-govermentu a změnu organizační struktury.  Policie České republiky,“ vysvětlil Ivan Langer.

V rámci reformy vznikne do 1.1. 2012 čtrnáct krajských policejních ředitelství. Policisté v Karlovarském kraji získají novou budovu v areálu krajského úřadu. „Je důležité, aby se sídlo policie přemístilo z přeplněného centra Karlových Varů do míst, které je z hlediska dopravy snadno dostupné. Občané navíc najdou všechny důležité instituce v jedné lokalitě,“ uvedl hejtman Josef Pavel s tím, že kraj se bude i nadále podílet na přípravě výstavby nové policejní budovy. „Pozemky jsou už připravené, zasíťované,“ poznamenal Josef Pavel.

Ministr vnitra v doprovodu hejtmana Josefa Pavla a policejního prezidenta Oldřicha Martinů otevřel v rámci Projektu 1000 novou recepci na policejní služebně v Sokolově. „Cílem tohoto projektu je postupně provést změny ve stavebně technickém řešení a vybavení policejních služeben, aby pracovní prostředí napomohlo policistům poskytovat služby občanům na profesionální úrovni, která odpovídá práci policejního sboru v jednadvacátém století. Investovat budeme tři a půl miliardy korun. V Karlovarském kraji to bude pětatřicet milionů korun,“ uvedl Ivan Langer.

V regionu už ministerstvo vnitra nechalo zmodernizovat služebnu v Karlových Varech. Ještě letos budou následovat služebny v Rybářích, Toužimi, Nové Roli, Kraslicích a Nejdku.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 30.5.2008 0:00