Úvodní strana > Krajské listy > Výstava „Archeologie – most k našim předkům“ zahájena

 Výstava „Archeologie – most k našim předkům“ zahájena

Archeologická výstava
Výstava ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje prezentuje výsledky některých archeologických výzkumů v Karlovarském kraji . Návštěvníci mohou spatřit například kosterní pozůstatky mladého muže, náramek z březové kůry starý přibližně tři tisíce let nebo figurky lidí a zvířat.

Výstavu zahájil náměstek hejtmana Jiří Behenský spolu s jejím autorem archeologem Jiřím Klsákem. Součástí vernisáže byl také křest knihy Průvodce po významných archeologických lokalitách Karlovarského kraje. Publikace obsahuje šestnáct nejdůležitějších lokalit v kraji, například Vladař, kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Linharta či hrad v Lokti. Čtenář v průvodci nalezne informace, kde se lokality nacházejí a jak se k nim lze dostat. Jde o první spis v ediční řadě, která v následujících pokračováních přinese průvodce po hradech, zámcích a dalších místech kraje. Kniha byla byla pokřtěna netradičním způsobem – hlínou z archeologických nalezišť.

archeologická výstava

Expozice pak přináší především výsledky aktuálních archeologických výzkumů hradu Hartenberg v Hřebenech a na hradě v Bečově. Výzkum na Hřebenech představuje karlovarské muzeum a výzkum na bečovském hradě Národní památkový ústav z Plzně. Kromě toho ale výstava ještě připomíná výběrem předmětů nálezy v některých zdejších archeologických lokalitách, například z hradiště v Drahovicích či výzkumy kostelů sv. Mikuláše pod Krudumem a sv. Linharta v Karlových Varech. Výstava potrvá do 28. března.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 29.2.2008 0:00