Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj chystá Krajský plán pro vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením

 Karlovarský kraj chystá Krajský plán pro vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením

náměstek Miloslav Čermák
Dokument vznikne ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením v návaznosti na republikový Národní  plán podpory a integrace osob se zdravotním postižením, schválený vládou  roku 2006.

„Jeho úkolem je zmapovat současný stav a navrhnout řešení v konkrétních oblastech, života lidí se zdravotním postižením, jako je například odstranění bariér ve veřejných budovách, zlepšit přístup ke vzdělání, či zpřístupnění veřejné dopravy,“uvedl náměstek hejtmana pro sociální věci Miloslav Čermák. Koncept materiálu vypracuje Národní rada osob se zdravotním postižením. „Na jeho základě vznikne dlouhodobý plán konkrétních postupů při začleňování hendikepovaných spoluobčanů do běžného života v regionu,“ vysvětlil předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása.

V současné době má Krajský plán  vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením sedm krajů. „Při tvorbě plánu Karlovarského kraje se chceme inspirovat těmi nejzdařilejšími materiály z ostatních regionů,“ uzavřel Miloslav Čermák s tím, že dokument by mohla projednat rada kraje koncem příštího roku.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 28.11.2008 0:00