Úvodní strana > Krajské listy > Kraj podpoří provozovatele cyklobusů

 Kraj podpoří provozovatele cyklobusů

Cyklobus
Se stále stoupající popularitou cyklistiky roste zájem obyvatel kraje o přepravu cyklobusy do zajímavých míst celého regionu.

Proto kraj podobně jako v uplynulém období podpoří letos přepravce finančním příspěvkem ve výši 200 tisíc korun. „V současnosti přepravu cyklobusy zajišťuje jen jediná společnost, Autobusy Karlovy Vary, přestože stejnou možnost mají i ostatní dopravci,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Zborník, podle něhož je pro ně  provoz cyklobusů příliš nákladný a vyžadující speciální vybavení.

CyklobusyCyklobusy vyjely v Karlovarském kraji poprvé v roce 2003, kdy přepravily okolo 800 lidí za sezónu.  Loni už to bylo pětkrát více. Cyklisté si mohou vybrat z pěti základních tras. Jde o červenou Krušnohorskou, zelenou Slavkovským lesem, modrou trasu mezi Střelou a Vladařem, oranžovou z Kraslic přes Přebuz a žlutou Porolavím k Blatenskému příkopu. Černá  trasa je vedená na přeshraničních linkách z Františkových Lázní přes Aš do Bad Elsteru a přes Cheb do Waldsassenu, Mitterteichu a Wiesau. Dopravu cyklobusy usnadňuje čipová karta CykloEGRENSIS. Informace o cyklistických výletech, přehled tras a jejich plánování najdete na stránkách Cykloportálu Karlovarského kraje.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 28.7.2008 0:00