Domů Aktuality Krajské kolo jubilejního X. ročníku McDonald´s Cupu

Krajské kolo jubilejního X. ročníku McDonald´s Cupu

O titul vítězů krajského finále fotbalového McDonald´s Cupu se v těchto dnech utkalo 12 týmů základních škol z celého kraje.
Na hřiště karlovarské Slavie přijel malé sportovce pozdravit hejtman Josef Pavel, který jim popřál úspěch a ocenil úsilí školních týmů probojovat se do celorepublikového finále na pražské Letné. Tam postoupí hráči a hráčky starší kategorie – 4. a 5. tříd zúčastněných základních škol.

Součástí tohoto nejvýznamnějšího dětského fotbalového turnaje v Evropě je vyhlášení soutěže o nejlepšího brankáře, střelce a hráče a také udělení ceny fair play. Letošní pohár pro vítěze krajského kola získala v kategorii A žáků 2. – 3. tříd 6. ZŠ Cheb, Obětí nacismu. V kategorii B žáků 4. – 5. tříd vyhrála stejně jako loni ZŠ Sokolov - Pionýrů. Právě její tým bude náš kraj zastupovat během pražského „Svátku fotbalu“ ve dnech 12.- 13. června. Nejlepším hráčem turnaje v kategorii A byl vyhlášen Filip Michovský z Ostrova, v kategorii B pak Daniel Sis, ZŠ Sokolov – Pionýrů.

Do prvního ročníku McDonald´s Cupu nastoupilo 27 000 dětí z 1316 základních škol , loni už  to byly 82 000 dětí z 3 325 škol. Turnaj pořádá Asociace školních sportovních klubů ČR ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Patronát nad akcí převzal kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický.