Úvodní strana > Krajské listy > Vedení kraje navštívilo nemocnice v Sokolově, Chebu a Karlových Varech

 Vedení kraje navštívilo nemocnice v Sokolově, Chebu a Karlových Varech

Hejtman v KKN

Hejtman Josef Novotný, radní pro oblast zdravotnictví Berenika Podzemská a další členové rady kraje uprostřed týdne diskutovali se zástupci vedení nemocnic, s primáři a sestrami. 


Hejtman v KKNHovořilo se především o nedostatku středního zdravotnického personálu a potřebě najít profesionálního personalistu, který by aktivně pomáhal zajistit příliv především sester do nemocnic. Dalším tématem byla také možnost zřízení stipendijního fondu pro budoucí lékaře jako motivace k návratu do regionu po  ukončení studia. „V polovině prosince plánujeme setkání starostů měst a obcí s vedením našeho kraje, kde bych chtěl požádat, aby starostové vyšli vstříc zdravotníkům v místě působení například nabídkou bytu nebo jinými výhodami,“ uvedl hejtman.

Hejtman v KKNŘešil se také způsob, jakým budou pacientům vraceny poplatky. Konkrétní postup  by měl být stanoven během příštího měsíce. V Karlových Varech se shodlo vedení kraje i nemocnice společně s primáři na nutnosti realizace plánovaného projektu pavilonu akutní medicíny a centrálního příjmu s tím, že by se tak navrátila nemocnice na standardní úroveň. Podle krajské radní Bereniky Podzemské jde o nezbytný krok, neboť financování a výstavba nové nemocnice přichází v úvahu až v horizontu deseti let.
Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 27.11.2008 0:00