Úvodní strana > Krajské listy > Starostové hodnotili uplynulé volební období

 Starostové hodnotili uplynulé volební období

Jan Zborník
Společenský sál Krajské knihovny v Karlových Varech hostil 23. června  již 11. setkání hejtmana a vedení Karlovarského kraje se starosty měst a obcí. Ti se sem sjeli z celého regionu. Hlavním tématem pracovního jednání bylo zhodnocení volebního období 2002 – 2006.

Setkání zahájil hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. Ve svém projevu se zaměřil na problémy, které starosty obcí v uplynulém období trápili nejvíce. „ Byla to například optimalizace školství, dopravní obslužnost a zdravotnictví,“  upřesnil Josef Pavel s tím, že s nástupci starostů, kteří vzejdou z podzimních komunálních voleb se setká opět v prosinci.

Na pracovním jednání vystoupili s důležitými tématy také radní kraje. Ellen Volavková seznámila starosty a zástupce obcí se změnami v zákonech o sociálních službách. První náměstek hejtmana Jan Zborník hovořil o Regionálním operačním programu, který bude klíčový pro získávání evropských peněz v plánovacím období 2007 – 2013.  Hostem tradičního setkání starostů s vedením kraje byl tentokrát Jiří Holický, ředitel Krajského inspektorátu Lesy České republiky. Tématy jeho vystoupení byla struktura Lesů ČR, s. p. a Komunikace s městy a obcemi Karlovarského kraje.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 27.6.2006 0:00