Úvodní strana > Krajské listy > Hejtman se setkal s hokejisty a vedením HC Energie

 Hejtman se setkal s hokejisty a vedením HC Energie

HC Energie s hejtmanem
V obligátní zelené barvě klubu přijeli na setkání s hejtmanem Josefem Pavlem hokejisté HC Energie Karlovy Vary v čele s novým trenérem Josefem Palečkem.

Vzpomínalo se nejen na nedávný fenomenální úspěch karlovarského hokeje v české extralize, ale i na počátky extraligy v Karlových Varech. Hejtman poděkoval hokejistům za skvělou reprezentaci kraje a popřál štěstí do dalšího extraligového ročníku. „Tak jako doposud, i v nové sezóně bude kraj HC Energii podporovat, ať už dotací ve výši 3, 5 milionu korun nebo příspěvkem na investiční činnost města ve výši třiadevadesáti milionů, které mohou Karlovy Vary využít například na stavbu multifunkční arény s moderním zázemím pro hokejisty,“ uvedl hejtman. Nový trenér Josef Paleček, který klub povede v nadcházející sezóně, informoval zúčastněné o tom, že trénovat se bude ještě do 4. července, poté budou mít hokejisté dovolenou a na led vyjedou opět 24. července.

V novodobé historii začala stoupat hvězda karlovarského hokeje po roce 1991, kdy se do vedení klubu dostal současný management a za podpory generálního sponzora začal klub postupně pracovat na svém úspěchu. První extraligovou sezónu absolvoval HC Becherovka v období 1997/1998.Celkově se klub sice umístil na předposledním třináctém místě, přesto se mluvilo o úspěchu. Druhou sezónu mezi českou hokejovou špičkou odstartovali karlovarští hokejisté výtečně, ale pak přišel pád na jedenácté místo. Jedenácté skončilo mužstvo i o rok později. Dosáhnout téměř až na extraligový vrchol se karlovarskému hokeji podařilo pod vedením trenéra Zdeňka Venery v sezóně 2007/2008.

 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 27.5.2008 0:00