Úvodní strana > Krajské listy > Krajské finále fotbalového McDonald´s Cupu už po jedenácté

 Krajské finále fotbalového McDonald´s Cupu už po jedenácté

Mc Donald´s cup
O titul vítěze a řadu individuálních cen se utkalo 12 týmů ze základních škol Karlovarského kraje.

 I letos pozdravil mladé sportovce hejtman Josef Pavel, který vyzdvihl význam sportu. „Sport přináší zábavu, upevňuje zdraví a zvyšuje odolnost proti stresu. Přeji vám hodně úspěchů při postupu do celorepublikového finále,“ popřál soutěžícím hejtman Pavel. Tam postoupí hráči a hráčky starší kategorie – 4. a 5. tříd zúčastněných základních škol.

Mc Donald´s cup

Součástí tohoto nejvýznamnějšího dětského fotbalového turnaje v Evropě je vyhlášení soutěže o nejlepšího brankáře, střelce a hráče a také udělení ceny fair play. Letošní pohár pro vítěze krajského kola získala v kategorii A žáků 2. – 3. tříd ZŠ JAK, Kollárova, K. Vary. Vítězný tým měl ve svých řadách dvě dívky. V kategorii B žáků 4. – 5. tříd vyhrála stejně jako loni ZŠ Sokolov - Pionýrů. Nejlepším střelcem turnaje se stal s 10-ti vstřelenými góly Dan Cinkanič ze ZŠ Ruská, Mariánské Lázně. Cena Fair Play nebyla udělena ani v jedné kategorii.

Mc Donald´s cupTurnaj pořádá Asociace školních sportovních klubů ČR ve spolupráci s Českomoravským fotbalovým svazem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 27.5.2008 0:00