Úvodní strana > Krajské listy > Výjezdové stanoviště záchranky v Nejdku je těsně před dokončením

 Výjezdové stanoviště záchranky v Nejdku je těsně před dokončením

Stavba záchranky v Nejdku
Výsledky kontrolního dne výstavby nové budovy Záchranné služby dne 27. března ukázaly, že stavbaři dokončí objekt v termínu.

Stavba je z osmdesáti  procent hotová, nic nebrání  tomu, aby byla dokončena  podle plánu, tedy 20. dubna“, konstatoval hejtman Josef Pavel. Budova  se staví v sousedství budovy Hasičského záchranného sboru. Místo bylo vybíráno ze čtyř lokalit s ohledem na dopravní obslužnost a sjízdnost přístupových komunikací.

V objektu vzniknou potřebné prostory pro posádku záchranné zdravotní služby - pokoje lékařů, sester, řidičů, sanitářů, dále dezinfekční místnost, sklad zdravotnického materiálu, sklad infekčního materiálu, sklad prádla a sociální zázemí.

V těsném sousedství hlavní budovy bude stát kryté stanoviště sanitek a garáž. Ve sníženém podlaží bude umístěn náhradní zdroj elektrické energie. Součástí stavby je rovněž vybudování 3 parkovacích stání, z toho 1 stání pro vozidla zdravotně postižených osob.  Nové stanoviště záchranky umožní zkrátit dojezdové doby sanitek na Nejdecku a v části Krušných hor.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 27.3.2006 0:00