Úvodní strana > Krajské listy > Sportovec Karlovarského kraje 2002

 Sportovec Karlovarského kraje 2002

Sportovec Karlovarského kraje 2002
Karlovarský kraj v úterý 25. března večer v prostorách lázeňského domu Richmond v Karlových Varech slavnostně ocenil vítěze II. ročníku ankety "Nejlepší sportovci a sportovní osobnost Karlovarského kraje za rok 2002".

"Kritériem hodnocení bylo umístění jednotlivců a kolektivů na mistrovství ČR, ME, MS a účast na významných mezinárodních soutěžích. Nejlepší sportovce a osobnosti v jednotlivých kategoriích vybírala občanská sdružení z oblasti sportu a anketu vyhodnotila Sportovní komise při Radě Karlovarského kraje," říká náměstek hejtmana pro oblast tělovýchovy a sportu Petr Horký.

Pro rok 2002 byly vyhlášeny kategorie mládež - jednotlivci a družstva, dospělí - jednotlivci a družstva, trenéři - jednotlivci, cvičitelé - jednotlivci a sportovní osobnost - Cena hejtmana Karlovarského kraje. Novinkou druhého ročníku ankety se stala kategorie handicapovaný sportovec - jednotlivci i družstva.

Večer zahájil proslovem hejtman Josef Pavel, který pak přítomné vyzval k minutě ticha k uctění památky obětí tragické havárie autobusu 8. března v jižních Čechách. Jednou z oceněných v kategorii mládež - jednotlivci byla i Andrea Pillerová, která při nehodě nešťastně zahynula a které bylo ocenění předáno in memoriam.

Letos byla Cena hejtmana, unikátní porcelánový pohár kombinovaný s křišťálem od akademického sochaře a designéra Jiřího Laštovičky, hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Pavlem udělena v kategorii Sportovní osobnost Karlovarského kraje volejbalové legendě a trenérovi Jiřímu Krotilovi z TJ Baník Sokolov, který v následujících dnech oslaví 80. narozeniny.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVÁ LISTINA
Usnesení Komise pro sport a tělovýchovu při Radě Karlovarského kraje

Komise pro sport a tělovýchovu vybrala a schválila nejlepší sportovce, sportovní kolektivy a osobnost sportu v rámci vyhodnocení nejlepších sportovců, kolektivů a sportovní osobnosti Karlovarského kraje za rok 2002:

Sportovní osobnost:

  • MUDr. Jiří Krotil - TJ Baník Sokolov (volejbal)

  • Trenéři:

  • Pavel Ivanič - TJ Baník Sokolov (vzpírání)
  • Miroslav Petrásek - LK Mattoni Karlovy Vary (lyžování)
  • Miroslav Vrbka - TJ Lokomotiva Cheb (vzpírání)
  • Jindřich Valha - TJ Lokomotiva Karlovy Vary (šerm)

  • Zasloužilý cvičitel, funkcionář:

  • Marie Brdová - TJ Sokol Sokolov (cvičitelka všestrannosti)
  • Robert Mašek - KČT Krušné hory Sokolov (turistika)
  • Jana Motlíková - KASPV Karlovy Vary (rytmická a moderní gymnastika)
  • Mgr. Vladimír Šulc - KČT Aš (turistika)

  • Handicapovaní jednotlivci:

  • Milan Man - SK Kontakt Karlovy Vary (plavání), trenér Jiří Vilimovský
  • Jan Provazník - TJ Ostrov (stolní tenis), trenér Štěpánka Řehořkova a kol. trenérů

  • Mládež - družstva:

  • BK Lokomotiva Karlovy Vary - starší dorostenky (basketbal), trenér Josef Primus
  • TJ Baník Sokolov - junioři (vzpírání), trenér Pavel Ivanič
  • Junior team OK1KVK Karlovy Vary (radioklub), vedoucí Michal Rybka

  • Mládež jednotlivci:

  • Emil Balogh - TJ Baník Sokolov (vzpírání), trenér Pavel Ivanič
  • Michal Buchtel - SK Hubertus Karlovy Vary (vodní slalom), trenér Eduard Buchtel
  • Lucie Daduláková - Autoklub Mariánské Lázně (bikros), trenér Ondřej Dadulák
  • Jakub Leinweber - ROB Cheb (rádiově orientační běh), trenér Miroslav Vlach
  • Michaela Malášková - KKS-ČSS Karlovy Vary (vzduchová pistole), trenér Vladimír Získal
  • In memoriam : Andrea Pillerová - VZS Českého červeného kříže (plavání)
  • Dana Moosová - VV studio Cheb (silový trojboj), trenér Josef Vážný
  • Jan Vanke - SK Liapor Karlovy Vary (nohejbal), trenér Gerhard Knop
  • Vendula Vokalová - SK KICKBOX Chodov (kickbox), trenér Miloš Černý

  • Dospělí družstva:

  • SK Liapor (muži) Karlovy Vary - nohejbal, trenér Gerhard Knop
  • TJ Lokomotiva Cheb (ženy) - házená, trenér Josef Heřmánek
  • TJ Baník Sokolov (muži) - vzpírání, trenér Pavel Ivanič

  • Dospělí jednotlivci:

  • Jaroslava Budíková - TJ Slavia Karlovy Vary (cyklistika), trenér V. Rouča a ing. M. Vích
  • Adam Černý - Karate Shotokan-ryu Cheb, Kolouch (bojové sporty), trenér Zdeněk Kolouch
  • Petr Hrubý - TJ Baník Sokolov (vzpírání), trenér Pavel Ivanič
  • Šárka Chocholatá - BK Lokomotiva Karlovy Vary (basketbal), trenér Josef Primus
  • Petra Lukášová - Family Karlovy Vary (kulturistika)
  • Jana Stöcklová - VV studio Cheb (sportovní fitness), trenér Josef Vážný
  • Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
    Datum vydání: 26.3.2003 0:00